Elektronické služby
 
Predaj majetku
 
Sledujte nás aj na našom Facebooku
 
 
Trnavský
samosprávny kraj
P. O. BOX 128
Starohájska 10
917 01 Trnava

Kontakt
ústredňa:
+421 33 555 91 11
fax:
+421 33 555 91 15
e-mail:
urad.vuc@trnava-vuc.sk
 
Stránkové hodiny
Po-Štv: 08:00 - 11:30
  12:00 - 15:00
Piatok: 08:00 - 11:30
  12:00 - 14:00
 

 

 
Rodný môj kraj
 
WebMail
 
 
« Späť

Úspechy študentov SPŠ stavebnej na celoslovenských súťažiach

Úspechy študentov SPŠ stavebnej na celoslovenských súťažiach
19. 6. 2017 – Študenti IV.A triedy SPŠ stavebnej D. S. Jurkoviča v Trnave Oliver Hacaj a Denis Zeman sa v posledný aprílový týždeň umiestnili na Celoslovenskej prehliadke Stredoškolskej odbornej činnosti v Banskej Bystrici v kategórii 10-Stavebníctvo, geodézia, kartografia s prácou „Študentská Kultur Park" (pod vedením Ing. Zuzany Mištinovej) na  druhom mieste. Keďže prvé miesto obsadili geodeti z Považskej Bystrice, medzi stavbárskymi prácami boli víťazmi Oliver s Denisom.
Vo svojej práci riešili verejný priestor na Študentskej ulici v Trnave, ktorá je známa tým, že sa na nej, alebo v jej tesnej blízkosti nachádza hneď niekoľko škôl. Návrh rieši optické napojenie na centrum mesta, rozširuje hranice centra mesta a vytvára nové kultúrne, pracovné, oddychové a športové zóny. „Študentská Kultur Park" sa obracia k obyvateľom mesta a ponúka im množstvo kultúrnych príležitostí, kreatívne pracovné prostredie, miesto na relax a hlavne kvalitný verejný priestor. 
 
V utorok 13. júna 2017 sa konalo celoslovenské finále súťaže „Rodinný dom Velux". Súťaž je určená pre študentov stredných odborných škôl na Slovensku so zameraním na staviteľstvo. Predmetom súťaže je štúdia rodinného domu, kde denné svetlo a prísun čerstvého vzduchu prichádza do objektu cez strechu. Návrh by mal tiež spĺňať požiadavku na energeticky hospodárne riešenie budovy pri zabezpečení optimálneho prostredia pre zdravé a komfortné bývanie.
Tohto roku sa konal v Bratislave už 9. ročník a do súťaže sa zapojilo rekordných 200 prác, z ktorých 59 postúpilo do celoslovenského finále. Porota vysoko vyzdvihla kvalitu tohtoročných projektov a udelila až 4 mimoriadne odmeny a tri prvé miesta. Minulý rok SPŠ stavebná D. S. Jurkoviča v Trnave obsadila prvé dve miesta. V 9. ročníku súťaže sme mali 4 „želiezka": Denisa Zemana a Olivera Hacaja zo IV.A (minuloročných víťazov tejto súťaže), Gabrielu Jankovičovú z III.A a Patrika Jankoviča z III.B. Tohto roku sa Denisovi Zemanovi zo IV.A podarilo obhájiť minuloročné prvenstvo a suverénne jednoznačne zabodoval u všetkých porotcov. Svoj projekt rodinného domu PK:B umiestnil na voľnú prieluku medzi radovými domami na Pekárskej ulici v Trnave. Porota ocenila najmä priestorovosť objektu, dispozičné riešenie a tak isto zaujímavé spojenie starej architektúry s novou zachovaním jednej pôvodnej tehlovej steny existujúceho objektu, ktorú zakomponoval do svojho novo navrhnutého domu. 


Vytvorené dňa : 19.06.2017
Aktualizované dňa : 19.06.2017

 
Rok Jozefa Miloslava Hurbana
 
Nadácia dar
 
Informačno-poradenské centrum
 
Vyzvi srdce k pohybu
 
Centrálny krízový fond
 
III. Sektor
 
Šport
 
Mladé stromy pre Slovensko
 
Dobrovoľní hasiči
 
Ekologický čin roka 2016
 
Projekty TTSK