hlavná stránka

Spomienka na 70. výročie SNP v Trnave
Spomienka na 70. výročie SNP v Trnave

28. 8. 2014 – Trnavský samosprávny kraj, Trnava, Trnavské osvetové stredisko, Okresný úrad Trnava, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov a Vojenský archív v Trnave usporiadali krajské oslavy 70. výročia Slovenského národného povstania. Konali sa pri Pamätníku SNP v Trnave.

Propagačná akcia v Designer Outlet centre v Parndorfe
Propagačná akcia v Designer Outlet centre v Parndorfe

 21.8.2014 – V Designer Outlet centre v Parndorfe bola v rámci projektu Cezhraničné turistické informačné a školiace stredisko (RegioInfoPoint SKAT) zorganizovaná v poradí už tretia propagačná akcia zameraná okrem širokej ponuky turizmu aj na kúpeľníctvo a wellness. Projekt je financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a jeho poslaním je prepojenie, propagácia a poradenstvo pre návštevníkov regiónu Burgenland a Trnavského kraja v spoločných informačných a poradenských strediskách v Trnave a Designer Outlet centre v Parndorfe.

Dni nezábudiek
Dni nezábudiek

V dňoch 11. až 14. septembra 2014 sa bude konať celoslovenská verejná zbierka Dni nezábudiek.

Sto rokov patentu Štefana Baniča

16. 8. 2014 - Okrúhle sté výročie udelenia amerického patentu na padák vynálezcovi Štefanovi Baničovi si pripomenuli v jeho rodisku, v Smoleniciach. Súčasťou podujatia, ktorého iniciátorom bol oblastný klub vojenských výsadkárov.

Premiér navštívil stavbu City-Arény

14. 8. 2014 - Práce na City-Aréne v Trnave pokračujú podľa plánu. Počas kontrolného priamo na rozostavanom futbalovom štadióne v Trnave to skonštatovali premiér Robert Fico, ktorý sa bol osobne pozrieť na prebiehajúce práce.

Deň úcty k poľnohospodárom
Deň úcty k poľnohospodárom

10.8.2014 – V Červeníku sa uskutočnil 49. ročník Slávností spevu, hudby a tanca, spojený s Dňom úcty k poľnohospodárom.

Tridsať sedem ročníkov za štyridsať rokov
Tridsať sedem ročníkov za štyridsať rokov

31.7.2014 - Cykloturistická nonstop jazda Trnava – Rysy je v slovenskej športovej verejnosti už dobre známa. Nakoniec, stovka aktívnych účastníkov z ročníka 2014 je toho najlepším dôkazom.

RegioInfoPoint - Turistické informačné centrum Trnava

17.7.2014 – Turistické informačné centrum v Trnave, ktoré bolo zriadené v rámci projektu Cezhraničné turistické informačné a školiace stredisko (RegioInfoPoint SKAT), je otvorené od marca 2014.

Hlohovskí hasiči oslavovali
Hlohovskí hasiči oslavovali

12. 7. 2014 - V Hlohovci oslavoval Dobrovoľný hasičský zbor 140. výročie svojho založenia.

Piate rokovanie Zastupiteľstva TTSK
Piate rokovanie Zastupiteľstva TTSK

2. 7. 2014 – Piate riadne Zastupiteľstvo TTSK malo na programe iba niekoľko bodov.

Ekologický čin roka 2013
Ekologický čin roka 2013

30. 6. 2014 - V júni minulého roka vyhlásil Trnavský samosprávny kraj súťaž Ekologický čin roka 2013 pod záštitou predsedu Trnavského samosprávneho kraja.

Začala sa rekonštrukcia Krajinského mosta
Začala sa rekonštrukcia Krajinského mosta

Trnavský samosprávny kraj bude v letných mesiacoch prostredníctvom dodávateľa realizovať rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch.

Jubilejná Zlatá rybka v Štrkovci

Trnavský samosprávny kraj a Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých v Šoporni – Štrkovec zorganizovali Medzinárodné rybárske preteky mentálne postihnutých pod názvom „Zlatá rybka“ .

Projekt Family net
Projekt Family net

25.6.2014 - Jedným z cieľov Trnavského samosprávneho kraja je podporovať rozvoj cestovného ruchu aj prostredníctvom projektov. Projekt Family net je zameraný na podporu rodín s deťmi.

Odborný workshop v rámci projektu Trnavský kraj – región pre všetkých

12.6.2014 – Reštaurácia Lagúna Bar v Šaštíne – Strážach dnes hostila záujemcov o cestovný ruch na odbornom workshope v rámci projektu Trnavský kraj – región pre všetkých.

Stránky