hlavná stránka

Červeník
Červeník 2015

. 8. 2015 – Jubilejné, už 50. Slávnosti spevu, hudby a tanca oslavovali ľudia tradične v Červeníku.

rybka
Zlatá rybka 2015

7. – 19. 6. 2015 - Trnavský samosprávny kraj a Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa – Štrkovec zorganizovali ročník Medzinárodných rybárskych pretekov mentálne postihnutých pod názvom „Zlatá rybka“ .

11. Zastupiteľstvo TTSK
11. Zastupiteľstvo TTSK

11. zastupiteľstvo TTSK

17. 6. 2015 - Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na svojom 11. riadnom zasadnutí v stredu 17. júna prerokovali záverečný účet TTSK za rok 2014, ktorý sa skončil prebytkom hospodárenia vo výške 3,4 mil. eur.

Ekologický čin roka 2014
Ekologický čin roka 2014

15. 6. 2015 - Trnavský samosprávny kraj dnes vyhodnotil výsledky súťaže Ekologický čin roka 2014, do ktorého sa zapojilo sedem projektov.

Od videného, cez prežité, k zobrazenému
Od videného, cez prežité, k zobrazenému

11. 6. 2015 – Ocenením najlepších prác autorov krajskej súťaže AMFO 2015 spomedzi 54 fotografov Trnavského samosprávneho kraja s 264 prácami sa otvorila výstava v Záhorskom múzeu v Skalici.

Ekologický čin roka 2015

Trnavský samosprávny kraj chce aj v tomto roku nadviazať na predchádzajúce ročníky súťaže, a preto pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia vyhlasuje pod záštitou svojho predsedu Ing. Tibora Mikuša, PhD. dňa 5.6.2015 piaty ročník súťaže „Ekologický čin roka 2015“.

Voda je bohatstvo nášho kraja
Voda je bohatstvo nášho kraja

5. 6. 2015 - Trnavský samosprávny kraj, Slovenský vodohospodársky podnik , Fakulta prírodných vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda, Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora Trnava usporiadali v Kongresovej sále Úradu TTSK konferenciu Voda bohatstvo nášho kraja.

Kraj zdigitalizoval predmety v múzeách a galériách
Kraj zdigitalizoval predmety v múzeách a galériách

29. 5. 2014 - Trnavský samosprávny kraj v týchto dňoch finišuje s projektom Digitalizácia kultúrneho dedičstva rezortných a mimorezortných pamäťových a fondových inštitúcií TTSK. Cieľom je zdigitalizovanie viac ako desať tisíc zbierkových predmetov zo svojich múzeí a galérií.

Pracovné stretnutie
Návšteva honorárneho konzula SR na Kréte

21. 5. 2015 – Na Úrade Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa uskutočnilo pracovné stretnutie.

Oceňovanie kultúrnych pracovníkov
Oceňovanie kultúrnych pracovníkov

14. 5. 2015 – Básňou Život od Miroslava Válka sa začalo dopoludnia v Divadle Jána Palárika oceňovanie kultúrnych pracovníkov Trnavského samosprávneho kraja pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí.

Vláda SR zasadala v Špačinciach

Vláda SR zasadala v Špačinciach

13. 5. 2015 - Vláda Slovenskej republiky si za miesto výjazdového rokovania zvolila opäť po roku Trnavský samosprávny kraj. Po Horných Orešanoch, kde mal kabinet stretnutie vlani v marci, sa tentoraz vláda stretla v Špačinciach.

Fórum vojnových veteránov
Fórum vojnových veteránov

3. 5. 2015 – Trnavský samosprávny kraj (TTSK), Únia vojnových veteránov Slovenskej republiky (ÚVV SR) a Únia vojnových veteránov SR, klub Trnava, usporiadali v Divadle Jána Palárika v Trnave vedeckú konferenciu Fórum vojnových veteránov.

Konferencia o kultúre
Konferencia o kultúre

29.4. 2015 – Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Trnavskou arcidiecézou, Trnavskou univerzitou v Trnave, Univerzitou sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Maticou slovenskou zorganizovali konferenciu pod názvom Kultúra ako fenomén Trnavského samosprávneho kraja.

IX. Župná olympiáda stredoškolskej mládeže TTSK
IX. Župná olympiáda stredoškolskej mládeže TTSK

28. 4. 2015 - V Mestskej športovej hale v Trnave predpoludním otvoril predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tibor Mikuš v poradí už IX. Župnú olympiádu stredoškolskej mládeže TTSK.

Prijatie veľvyslanca Japonska
Prijatie veľvyslanca Japonska

22. 4. 2015 - Pri príležitosti návštevy Trnavského samosprávneho kraja prijal predseda TTSK Tibor Mikuš veľvyslanca Japonska, J.E. pána Akia Egawu.

Stránky