sociálna pomoc

ERB TTSK
Vytvor strom života

23. 9. 2014 sa v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých v Šoporni – Štrkovci uskutočnil už 12. ročník tvorivých dielní pod názvom VYTVOR STROM ŽIVOTA.

V jedálni nášho domova bol postavený strom, strom smutný, neveselý, nevýraznej farby, ktorý vyvolával smutnú náladu.

Úlohou účastníkov podujatia bolo strom obveseliť, farebne dotvoriť, ozdobiť, aby nám prinášal radosť a úsmev. K dispozícii boli rôzne pomôcky, prírodniny a recyklovateľný materiál. Fantázii sa medze nekládli a tak vznikali výrobky veselé, farebné, inšpirujúce a jedinečné.

Benefičný koncert klientov zariadení sociálnych
Benefičný koncert klientov zariadení sociálnych služieb Senického a Skalického okresu - XII. ročník

Benefičný koncert klientov zariadení sociálnych služieb Senického a Skalického okresu - XII. ročník

Jarmok výrobkov z tvorivých dielní zariadení sociálnych služieb TTSK

Niektorým z nás nie sú dopriate fyzické a mentálne danosti a zručnosti, aby v rodine a v spoločnosti mohli fungovať ako rovnocenný členovia. Nie pre každého z nás je bežnou realitou príjemné rodinné prostredie, ktoré je zväčša pre každého člena zázemím, handycapovaný ľudia potrebujú viacej pomoci, sprevádzania, opatrovania a toto sú odborné služby, ktoré poskytujú zariadenia sociálnych služieb a prostredníctvom odborných pracovníkov vytvárajú príjemné prostredie a motivujú k angažovanosti a tvorivosti.

Gulášparty

Naša tradičná „Gulášparty“ v DSS Košúty sa konala dňa 27.8.2014. Počasie nám robilo starosti, popŕchalo, časom svietilo slniečko.
Privítali sme našich hostí zo Zariadenia pre seniorov a DSS Sereď, DSS Šoporňa – Štrkovec a zariadenia pre seniorov Antonius Sládkovičovo.

Stretnutie s tigrami v „Oáze sibírskeho tigra“

V kostolnej pri Dunaji nás milo privítala zakladateľka „Oázy sibírskeho tigra“ pani Yveta Iršová.
Vítal nás aj hlasný rev, ktorý vzbudzoval rešpekt. Museli sme sa zdržiavať len vo vyznačených priestoroch, nakoľko tigre a levy sú nebezpečné šelmy. V Kostolnej je najviac tigrov na Slovensku, dokonca aj v Európe. Je tu 30 Ussurijských tigrov, najmladší má 6 mesiacov.
Tigre sa elegantne prechádzali. V letnej horúčave sa kúpali v bazéne, ležali a oddychovali na vyvýšených posedoch. Z ich majestátnosti vyžaruje silná energia a charizma, ktorú človek cíti ešte dlho po návšteve.

Operetné doobedie v DSS pre dospelých v Košútoch

Dňa 17.7.2014 v našom zariadení DSS pre dospelých Košúty bolo operetné vystúpenie speváčky Takaró Erika Adrien a partnera Békés János z Maďarska z mesta Hódmezővásár.
Klienti sa nechali unášať peknými melódiami, ktoré mnohé poznali. Ich rozžiarené oči omladli o dobrých pár rokov. Spoločným spevom a tancom sa zakončili nevšedné predstavenia.
Na naše pozvanie sa vystúpenia zúčastnili aj členky speváckej skupiny Gyöngykaláris. Po ukončení vystúpenia speváčky z Košút pre nás zaspievali kyticu operetných melódií.

10. medzinárodný futbalový tábor mentálne postihnutých v Okoči
10. medzinárodný futbalový tábor mentálne postihnutých v Okoči

ŠK Habilitas Okoč aj v tomto roku organizoval v poradí už 10. medzinárodný tábor v malom futbale pre mentálne postihnutých športovcov. Spoluorganizátorom je Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých v Okoči – Opatovský Sokolec, aktívny účastník rôznych turnajov v rámci Slovenského, Českého a Maďarského hnutia špeciálnych olympiád. V tomto futbalovom tábore ponúkajú možnosť práve tím športovcom, ktorých poznajú z iných športových podujatí. Mužstvá prišli zo šiestich krajín, a to nasledovne:
Rakúsko: St. Pius Peuerbach
Česko: Ústav sociální péče Lidmaň

Ukážková firemná filantropia v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých v Rohove.

Zamestnanci spoločnosti Johnson Controls, ktorá je svetovou špičkou v oblasti diverzifikovanej technológie a priemyslu a svojim zákazníkom poskytuje služby vo viac ako 150 krajinách sveta, už niekoľko rokov podporujú  klientky DSS Rohov nielen úžasnými vianočnými darčekmi, ale vytvárajú im priestor na prezentovanie ich zručností a schopností na  firemných aktivitách.

Stránky