Skočiť na obsah

Hokejoví reprezentanti Liška a Fereváry otvorili nové ihrisko v Trnave

Publikované:

Trnavská SOŠ obchodu a služieb má nové športovisko

Zobraziť galériu

Slávnostným prestrihnutím pásky dnes čestní hostia, medzi ktorými nechýbal župan Jozef Viskupič, dali do užívania nové multifunkčné ihrisko na Lomonosovovej ulici v Trnave. Slúžiť bude trnavskej strednej odbornej školy obchodu a služieb, ktorá úspešne reagovala na výzvu Úradu vlády Slovenskej republiky o poskytnutie dotácie v programe Podpora rozvoja športu na rok 2018. Škola v rámci programu dostala 38 500 €, z vlastných zdrojov dofinancovala zvyšných 25 311 €.

„Naším zámerom je obrátiť mladých ľudí na celoživotnú pohybovú aktivitu. Chceme, aby naše deti mali vedomosti o pohybových aktivitách. Poskytnutím vhodného športoviska chceme viesť mladých ľudí k aktívnemu tráveniu voľného času, zdraviu prospešnej mimoškolskej a krúžkovej činnosti. Na ihrisku sa budú uskutočňovať žiacke súťaže a turnaje. Ihrisko bude prístupné všetkým záujemcom o šport. Vybudovaním ihriska umožníme mladej generácií pohybovať sa na kvalitnom povrchu, kde nebude toľko trpieť pohybový aparát, ktorý je z hľadiska vývinu tak dôležitý. A keďže ide o celoživotný proces, nikdy nie je neskoro sústreďovať ich pozornosť k pohybovej aktivite,“ povedala riaditeľka školy Darina Šulková.


Trnavská stredná škola sa môže pochváliť viacerými šikovnými športovcami v rôznych odvetviach. Na nedávnom domácom svetovom šampionáte v hokeji reprezentovali Slovensko dvaja študenti SOŠ obchodu a služieb – Martin Feherváry a Adam Liška. Úspešní hokejisti si nenechali otvorenie športoviska ujsť a obaja dostali pri tejto príležitosti plaketu pre najlepších športovcov školy. „Sme pyšní na chlapcov ako reprezentujú našu školu a krajinu. Práve úspešne ukončili tretí ročník v odbore marketing v cestovnom ruchu a o rok ich už čaká maturita. Ako vrcholoví športovci to majú náročné, a preto majú individuálny študijný plán, ale štúdium popri športe zvládajú,“ pochválila svojich žiakov riaditeľka. Na škole dúfajú, že v ich šľapajach sa vydajú aj vďaka zlepšeným podmienkam pre šport ďalší študenti.

Aktuality

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky