Skočiť na obsah

Župa podporí 21 projektov, rozdelia si 500 tis. eur

Publikované:

Poslanci trnavskej župy schválili finančné prostriedky pre najlepšie projekty v rámci výzvy na podporu regionálneho rozvoja v trnavskej župe. Celkovo bolo podporených 21 projektov. Výzva bola spustená prvýkrát práve v tomto roku.

Zobraziť galériu

Komisia zložená z poslancov zastupiteľstva a nezávislých odborníkov posudzovala spolu 46 žiadostí. Osemčlenná komisia hodnotila nezávisle od seba každú žiadosť osobitne v elektronickom systéme a na základe prideleného bodového hodnotenia všetkých hodnotiteľov bolo zostavené poradie projektov. Celkovo bolo podporených 21 projektov v hodnote 500 tis €.

Obyvatelia a návštevníci kraja sa môžu napríklad tešiť na zatraktívnenie rekreačnej oblasti pri Kunovskej priehrade, v Nyaryiovskom kaštieli v Sobotišti sa budú predávať regionálne produkty, posunie sa obnova lesnej železnice na Katarínke, revitalizuje sa židovský cintorín v Šamoríne, podporené budú Vydranské farmárske trhy a ďalšie projekty na podporu cestovného ruchu.

„Výzva na podporu projektov regionálneho rozvoja bola zameraná najmä na projekty miestnych akčných skupín, oblastných organizácií cestovného ruchu, či občianskych združení pôsobiacich v oblasti regionálneho rozvoja. Tématicky dopĺňa grantové schémy, ktoré župa každoročne vyhlasuje v oblasti kultúry, športu, sociálnych vecí a zdravotníctva. Rovnako ako participatívny rozpočet, sme výzvu na podporu regionálneho rozvoja vyhlásili v roku 2019 po prvýkrát. Celkovo teda trnavská župa na podporné a grantové schémy vyčlenila tento rok v rozpočte viac ako 1,5 mil. €,“ povedal Jozef Viskupič, trnavský župan.

Podporené projekty nájdete TU

Aktuality

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky