Jump to content

ONKO LIGA 2019 - FANTASTICKÝ A UNIKÁTNY ŠPORTOVÝ PROJEKT

Publikované:

Prvé medzinárodné majstrovstvá vo futbale pre deti s onkologickým a nádorovým ochorením od poľskej Nadácie splnených prianí (Fundacja Spełnionych Marzeń) z Varšavy spojilo 14 tímov. Zúčastnili sa aj dve družstvá zo Slovenska.

Zobraziť galériu

Projekt má medzinárodné zastúpenie a okrem slovenských reprezentantov sa zúčastnili aj poľské centrá v mestách Lodž, Bydgoszcz, Wrocław, Krakov, Olsztyn, Lublin, Kielce, Varšava a zahraničné výpravy z Českej republiky, Turecka, Litvy, Ukrajiny.

Premiéru mala nová krásna hymna Onko Ligy, ktorú prišli zaspievať tenoristi z ukrajinského Ľvova. Predseda nadácie Tomek Osuch privítal deti zo všetkých krajín a všetkých hráčov označil za víťazov. Nadácia je organizátorom Onko Olympiády, ktorá spája deti z celej Európy už od roku 2007.

V úžasnom komplexe Akadémie telesnej výchovy (Akadémia Wychowania Fizycznego) vo Varšave nás pozdravil aj zástupca slovenskej ambasády, vypustili sa balóny a o 11:00 odštartoval futbalový šampionát.

Začali sa boje na ihriskách v jednotlivých kategóriách. Futbal je u detí asi najobľúbenejšia hra, ktorá prináša veľa krásnych momentov. O to viac, ak sa zapoja aj dievčatá. Futbal spája všetkých.

Mladšia kategória U12 porazila všetkých a právom získala prvé miesto a pohár pre víťazov. V zostave 6 chlapcov (Adam z Krásna nad Kysucou, Martin z Popradu, Lukáš z Arnutoviec, Matúš zo Zálesia, Stanko z Bretejoviec, Martin zo Sabinova a 3 dievčat (najmenšia 6 ročná Zinka z Ľubotíc, Petra z Leopoldova a Miriam z Prešova v kategórií U12 ) boli neporaziteľní. Najkrajšie momenty ich zápasov boli vtedy, keď chlapci namiesto toho, aby hneď strieľali gól, prihrávali dievčatám a až potom strieľali. Takéto gestá v takom veku je niečo úchvatné a tvorili skvelý tím. Hrdo si niesli vlajku na stupeň víťazov, zdvihli nad hlavu pohár víťazov.

Staršia kategória U18 zložená zo 7 chlapcov (Ivo z Kamenice, Dodo zo Sečoviec, Dan Simon zo Sene, Damián Z Popradu, Samuel, Šimon, Lukáš z Prešova) a troch dievčat ( Viki z Gyňova, Klára z Kežmarku a Andrea z Arnutoviec) si veľmi sadla, dievčatá sa veľmi aktívne zapájali do hry. Súperi už boli veľmi zdatní futbalisti a spoločne na ihrisku zvládali boje o každú loptu. Veľmi vyrovnané zápasy a o víťazovi rozhodovali až penalty. Nakoniec sme tesne prehrali, ale ceníme si každý úspech, každý boj a striebro je veľký úspech. Vážime si, že deti vo veku 17-18 rokov majú chuť ísť a bojovať s rovesníkmi. Pre 18 ročných to bola ich posledná možnosť zúčastniť sa. Verím, že v športovom duchu budú pokračovať aj naďalej.

onko liga 2019

Zdroj foto: Občianske združenie Športom k radosti

Spájame deti s onkologickým a nádorovým ochorením z celého Slovenska, aby sa pri športe spoznali a prekonali samých seba. Veľké poďakovanie patrí všetkým deťom za ich skvelú reprezentáciu, nádherné prepojenie chlapcov a dievčat z rôznych kútov Slovenska.

Autorom textu je Monika Brillová, predsedkyňa združenia Športom k radosti.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Svätý Mikuláš zavítal do DSS Horný Bar

Dňa 6 decembra k nám do DSS Horný Bar zavítal Svätý Mikuláš.

Trnavská župa: žiaci majú k dispozícii nový vlakový simulátor

Stredná priemyselná škola dopravná v Trnave dnes dostala do užívania nový Simulátor zabezpečovacích zariadení a železničnej premávky. Simulátor škole poskytli Železnice slovenskej republiky a jeho hodnota je 130 tis. €.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page