Ugrás a tartalomra

Slávnostné vyhodnotenie projektu Zelená oáza radosti

Publikované:

Dňa 13. septembra sme s radosťou privítali všetkých priateľov školy na slávnostnom vyhodnotení projektu Zelená oáza radosti.

Zobraziť galériu IMG_6465 (002)

Dňa 13. septembra sme s radosťou privítali všetkých priateľov školy na slávnostnom vyhodnotení projektu Zelená oáza radosti.
Naším krédom je: „O čom rozprávaš, to aj urob, tak aj konaj!“ Tento postup vedie našich pedagógov a žiakov k systematickej práci a riešeniu skutočných problémov školy a prostredia, v ktorom žijú.
Od školského roku 2012/2013 sa zapájame do certifikačno-vzdelávacieho programu Zelená škola, ktorý je súčasťou celosvetovej siete Eco-Schools a ktorý nám pomáha realizovať environmentálnu výchovu prepojenú s praktickými krokmi. Naším hlavným cieľom je stať sa aktívnejšou, zdravšou a zelenšou školou.
Skutočnosťou je aj fakt, že neustále hľadáme zdroje, ktoré nám pomôžu pokračovať v realizácii našich plánov. Keď sme sa koncom minulého roka dozvedeli o možnosti podania projektu o grant s podporou Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. v rámci programu Zelené oázy, s veľkým odhodlaním sme sa pustili do práce. Naša radosť bola naozaj veľká, keď sme sa na jar dozvedeli, že náš projekt pod názvom Zelená oáza radosti sa dostal do zoznamu podporených projektov. Cieľom bolo zasadiť okrasné dreviny a tým vytvoriť príjemné prostredie, naučiť žiakov ako využiť pokosenú trávu na kompostovanie a ako zhromaždiť dažďovú vodu na polievanie rastlín. Pri realizácii projektu nám pomohli rodičia, kolegovia, študenti a veľký kus práce vykonal aj náš údržbár, Vojtech Szőke. Poďakovanie patrí za ich entuziazmus. Pán Gustáv Szabó ako rodič nám veľmi efektívne pomohol pri úprave a príprave vhodného terénu. Pri plánovaní a získavaní vhodných drevín a rastlín nám podal pomocnú ruku pán Lajos Gaál. Konečná podoba našej okrasnej záhrady vznikla vďaka šikovným rukám žiakov, ktorých koordinovala kolegyňa Edita Gaálová. Teda Zelená oáza radosti na našej škole sa stala skutočnosťou vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. a spolupráci študentov, učiteľov a rodičov.
Pevne verím, že Zelená oáza bude zdrojom našej spoločnej radosti, o ktorú sa budeme pravidelne starať a bude ešte dlho pastvou pre naše oči a miestom, kde načerpáme nové sily.

Alžbeta Horváthová
riaditeľka školy
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Hírek

Hokejbal pre Zelený dom Skalica

Odbor sociálnych vecí Úradu TTSK Vám dáva do pozornosti podujatie „Československý superpohár v hokejbale“, ktorý sa uskutoční 26. októbra 2019.

Tvorivé dielne vo Veľkom Mederi

15. októbra 2019 sa konali umelecké tvorivé dielne vo Veľkom Mederi, kde sa zúčastnili aj šiesti klienti z Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých v Jahodnej.

Ples Stromovákov

11. októbra 2019 organizovalo občianske združenie STROM pri Domove sociálnych služieb Trnava, Stromová ul. už III. ročník spoločenského podujatia – Ples Stromovákov.

Ugrás a fő navigációra
Ugrás az oldal tetejére