Ugrás a tartalomra

Slávnostné vyhodnotenie projektu Zelená oáza radosti

Publikované:

Dňa 13. septembra sme s radosťou privítali všetkých priateľov školy na slávnostnom vyhodnotení projektu Zelená oáza radosti.

Zobraziť galériu IMG_6465 (002)

Dňa 13. septembra sme s radosťou privítali všetkých priateľov školy na slávnostnom vyhodnotení projektu Zelená oáza radosti.
Naším krédom je: „O čom rozprávaš, to aj urob, tak aj konaj!“ Tento postup vedie našich pedagógov a žiakov k systematickej práci a riešeniu skutočných problémov školy a prostredia, v ktorom žijú.
Od školského roku 2012/2013 sa zapájame do certifikačno-vzdelávacieho programu Zelená škola, ktorý je súčasťou celosvetovej siete Eco-Schools a ktorý nám pomáha realizovať environmentálnu výchovu prepojenú s praktickými krokmi. Naším hlavným cieľom je stať sa aktívnejšou, zdravšou a zelenšou školou.
Skutočnosťou je aj fakt, že neustále hľadáme zdroje, ktoré nám pomôžu pokračovať v realizácii našich plánov. Keď sme sa koncom minulého roka dozvedeli o možnosti podania projektu o grant s podporou Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. v rámci programu Zelené oázy, s veľkým odhodlaním sme sa pustili do práce. Naša radosť bola naozaj veľká, keď sme sa na jar dozvedeli, že náš projekt pod názvom Zelená oáza radosti sa dostal do zoznamu podporených projektov. Cieľom bolo zasadiť okrasné dreviny a tým vytvoriť príjemné prostredie, naučiť žiakov ako využiť pokosenú trávu na kompostovanie a ako zhromaždiť dažďovú vodu na polievanie rastlín. Pri realizácii projektu nám pomohli rodičia, kolegovia, študenti a veľký kus práce vykonal aj náš údržbár, Vojtech Szőke. Poďakovanie patrí za ich entuziazmus. Pán Gustáv Szabó ako rodič nám veľmi efektívne pomohol pri úprave a príprave vhodného terénu. Pri plánovaní a získavaní vhodných drevín a rastlín nám podal pomocnú ruku pán Lajos Gaál. Konečná podoba našej okrasnej záhrady vznikla vďaka šikovným rukám žiakov, ktorých koordinovala kolegyňa Edita Gaálová. Teda Zelená oáza radosti na našej škole sa stala skutočnosťou vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. a spolupráci študentov, učiteľov a rodičov.
Pevne verím, že Zelená oáza bude zdrojom našej spoločnej radosti, o ktorú sa budeme pravidelne starať a bude ešte dlho pastvou pre naše oči a miestom, kde načerpáme nové sily.

Alžbeta Horváthová
riaditeľka školy
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Hírek

Trnavský župan rokoval s vicepremiérom o posilnení kompetencií samosprávnych krajov

Predseda Trnavského samosprávneho kraja a predseda združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič dnes v Trnave prijal podpredsedu vlády Slovenskej republiky Štefana Holého. Rokovali o reforme verejnej správy a o dodržiavaní legislatívneho procesu.

(Ne)všedné radosti

Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici pozýva priateľov umenia na jubilejnú autorskú výstavu výtvarných diel výtvarníčky Aleny Kováčovej – Trizuliakovej zo Senice, spoluzakladateľky a členky Združenia výtvarníkov SenART.

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

Ugrás a fő navigációra
Ugrás az oldal tetejére