Jump to content

Stovežatá Praha

Publikované:

Od 11. septembra sa žiaci zo Septimy A , II.A a I.A Gymnázia M. R. Štefánika v Šamoríne v sprievode pani profesorky Kloknerovej a v spolupráci s Gymnáziom Ľ. J. Šuleka v Komárne, zúčastnili štvordňovej exkurzie v Prahe.

Zobraziť galériu

Od 11. septembra sa žiaci zo Septimy A , II.A a I.A Gymnázia M. R. Štefánika v Šamoríne v sprievode pani profesorky Kloknerovej a v spolupráci s Gymnáziom Ľ. J. Šuleka v Komárne, zúčastnili štvordňovej exkurzie v Prahe.
Náš výlet sa začal v stredu ráno, keď nás pred gymnáziom vyzdvihol autobus so žiakmi a profesormi zo spomínaného gymnázia v Komárne. Prvú zastávku sme mali v Ledniciach, kde sme mali možnosť navštíviť Lednický zámok a pozrieť si mešitu, ktorá sa nachádzala v zámockom parku. Z Ledníc sme pokračovali priamo do hlavného mesta Českej republiky. Po príchode do cieľa sme sa vybrali k Žižkovskej veži, z ktorej sme sa pokochali nočným výhľadom stovežatej Prahy.
Nasledujúce dni sme navštívili Hradčany, malebnú Zlatú uličku a zastavili sme sa aj pri stene Johna Lennona, odkiaľ sme cez Karlov most prešli na Staroměstské náměstí. Dokonca sme videli aj smrtku zvoniacu na Pražskom orloji. Podaktorí z nás vošli aj do múzea čokolády spojeného s múzeom voskových figurín. Večer sme mali rozchod v Starom Meste, kde sme sa prechádzali historickými uličkami a nasávali sme atmosféru nočnej Prahy. V predposledný deň sme v programe mali dokonca zahrnutú návštevu Pražskej ZOO a návštevu Chodova.
Naším sprievodcom bol pán profesor Dragon z komárňanského gymnázia, ktorý nám počas celého výletu hovoril zaujímavé informácie o každej pamätihodnosti a celkovo o Prahe.
Celý výlet sa nám veľmi páčil, lebo sme si odniesli nové zážitky, navštívili sme nové miesta, spoznali sme nových ľudí a práve preto by sme sa potešili ďalším takýmto akciám a spoluprácam.

Alexandra Matulová
 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Výstava diela Alexandra Salontaya

Galéria Jána Koniarka a Trnavský samosprávny kraj vás pozývajú na výstavu diela maliara a grafika Alexandra Salontaya. Od jeho poslednej individuálnej výstavy uplynulo takmer 45 rokov.

Župa pomôže obciam s pokrytím výdavkov vynaložených počas pandémie

Mestá a obce na území Trnavského samosprávneho kraja, ktoré sú súčasťou Centrálneho krízového fondu (CKF), dostanú finančnú pomoc. Trnavská župa podporí 24 samospráv celkovou sumou 88 500 eur. Finančné prostriedky sú určené na refundáciu nákladov, ktoré obciam a mestám vznikli v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Trnavský župan rokoval s vicepremiérom o posilnení kompetencií samosprávnych krajov

Predseda Trnavského samosprávneho kraja a predseda združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič dnes v Trnave prijal podpredsedu vlády Slovenskej republiky Štefana Holého. Rokovali o reforme verejnej správy a o dodržiavaní legislatívneho procesu.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page