Jump to content

Tvorivé dielne a Halloweenská párty

Publikované:

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov, ale aj rôznych tradícií a zvykov, ktoré charakterizujú každú krajinu.

Zobraziť galériu SNV36846SNV36855SNV36849

Po revolúcii v roku 1989 sa k nám dostal z USA Hallowen. Dovtedy pre nás neznámy sviatok sa začal udomácniť aj v našich končinách. Ľudia začali zdobiť tekvice, organizovať párty v strašidelných kostýmoch či súkromné večierky plné hororových prekvapení. Vyrezávanie halloweenských tekvíc sa stáva čoraz populárnejším aj u nás v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých v Jahodnej. Zaobstarali sme si tekvice a 31. októbra ich mohli klienti vyrezávať podľa vlastnej fantázie. Z „výtvorov“ sa urobila výstava a „hlavy“ boli rozložené v areáli domova.

Text: Bc. Eva Varga, inštruktorka sociálnej rehabilitácie, DSS pDaD v Jahodnej
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Projekt participatívneho rozpočtu výrazne podporil aj cyklistickú dopravu

Cyklistická doprava a jej podpora je jednou z priorít trnavskej župy v oblasti dopravy. Jej ekologické spôsoby sú pre župu výzva, s ktorou sa chceme a musíme vysporiadať. Preto, aj v rámci projektu participatívneho rozpočtu, kraj podporil kreatívne nápady pre podporu cyklodopravy.

J. Viskupič: Riešenie dopravy v Hlohovci sa musí dostať medzi priority

Až 11 zo 100 priorít vo výstavbe a rekonštrukcií cestnej infraštruktúry v správe štátu sa nachádza na území Trnavského kraja. Materiál schválila vláda Slovenskej republiky 16. septembra 2020.

Vo dvore Trnavského osvetového strediska bude Festival malých dychových hudieb

Na nedeľu 4. októbra 2020 pripravilo Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom na dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského Festival malých dychových hudieb. Na festivale budú svoje umenie prezentovať lokálne dychové orchestre, ktoré sa oduševnene venujú hudbe vo svojom voľnom čase.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page