Jump to content

Tvorivé dielne a Halloweenská párty

Publikované:

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov, ale aj rôznych tradícií a zvykov, ktoré charakterizujú každú krajinu.

Zobraziť galériu SNV36846SNV36855SNV36849

Po revolúcii v roku 1989 sa k nám dostal z USA Hallowen. Dovtedy pre nás neznámy sviatok sa začal udomácniť aj v našich končinách. Ľudia začali zdobiť tekvice, organizovať párty v strašidelných kostýmoch či súkromné večierky plné hororových prekvapení. Vyrezávanie halloweenských tekvíc sa stáva čoraz populárnejším aj u nás v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých v Jahodnej. Zaobstarali sme si tekvice a 31. októbra ich mohli klienti vyrezávať podľa vlastnej fantázie. Z „výtvorov“ sa urobila výstava a „hlavy“ boli rozložené v areáli domova.

Text: Bc. Eva Varga, inštruktorka sociálnej rehabilitácie, DSS pDaD v Jahodnej
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Malá krajská scénická žatva 2020

Rok 2020 je z pohľadu divadelnej histórie výnimočný, keďže si v rámci neho pripomenieme jedinečné jubileum – 100. výročie založenia Slovenského národného divadla. V roku 2020 si súčasne pripomíname aj 190. výročie uvedenia prvého ochotníckeho predstavenia na našom území (Liptovský Mikuláš, 22. augusta 1830), ako aj stále živé prepojenia medzi neprofesionálnymi a profesionálnymi umelcami na Slovensku.

O dotácie trnavskej župy možno požiadať do 14. februára

Trnavský samosprávny kraj poskytuje ďalšiu možnosť obciam, mestám a organizáciám, ako realizovať projekty v regióne. Zastupiteľstvo TTSK schválilo novinky v oblasti poskytovania dotácii z rozpočtu.

Svätý Mikuláš zavítal do DSS Horný Bar

Dňa 6 decembra k nám do DSS Horný Bar zavítal Svätý Mikuláš.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page