Jump to content

Tvorivé dielne a Halloweenská párty

Publikované:

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov, ale aj rôznych tradícií a zvykov, ktoré charakterizujú každú krajinu.

Zobraziť galériu SNV36846SNV36855SNV36849

Po revolúcii v roku 1989 sa k nám dostal z USA Hallowen. Dovtedy pre nás neznámy sviatok sa začal udomácniť aj v našich končinách. Ľudia začali zdobiť tekvice, organizovať párty v strašidelných kostýmoch či súkromné večierky plné hororových prekvapení. Vyrezávanie halloweenských tekvíc sa stáva čoraz populárnejším aj u nás v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých v Jahodnej. Zaobstarali sme si tekvice a 31. októbra ich mohli klienti vyrezávať podľa vlastnej fantázie. Z „výtvorov“ sa urobila výstava a „hlavy“ boli rozložené v areáli domova.

Text: Bc. Eva Varga, inštruktorka sociálnej rehabilitácie, DSS pDaD v Jahodnej
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Podujatia pre deti v Galante

Mestská knižnica Galanta si pre deti pripravila rôzne podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nie len oni ale aj rodičia. V oddelení pre deti zavládne príjemná atmosféra, ktorá sa bude ponímať rôznymi podujatiami.

Stánok dobrej nádeje - už XIII. ročník!

Ide o prezentačný stánok, kde si môžete za symbolickú sumu kúpiť pekný adventný či vianočný darček. Podporíte tak našich priateľov z domovov sociálnej starostlivosti celého okresu, zo špeciálnych škôl a taktiež z klubu Združenia na pomoc mentálne postihnutým. Je to cyklický program, ktorý začínal tvorivými dielňami v októbri a v novembri bola prezentačná výstava v GALLERY NOVA. Už XIII. ročník Stánku
dobrej nádeje svedčí o tom, že sme spoločne vybudovali hodnotnú tradíciu, ktorá inšpirovala v našom kraji aj ďalších, pretože takéto predajné trhy sa realizujú až aj na iných miestach.

Mikuláš

Do Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých v Jahodnej dňa 5. decembra 2019 zavítal Mikuláš. Obyvatelia domova na jeho privítanie vyzdobili spoločenskú miestnosť a nedočkavo očakávali jeho príchod.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page