Jump to content

Jesenný pobyt klientov na Dobrej Vode

Publikované:

Tak ako v minulom kalendárnom roku, tak i túto jeseň zorganizoval DSS pre dospelých v Zavare svojim klientov jesenný pobyt na Dobrej Vode.

Zobraziť galériu DSC06192

Zaujímavého pobytu sa zúčastnilo 30 klientov, ktorí si užívali prírodu, turistiku a zúčastňovali sa rôznych voľno časových kultúrno spoločenských i športových aktivít. Hádzanie šípkami a streľba lukom sa stali najobľúbenejšími disciplínami. Atmosféru krásnej farebnej jesene umocnil táborák s vôňou klobásky a údenej slaninky. A aký by to bol oheň bez gitary. Večerným jesenným oparom zmiešaným s dymom z táboráku sa niesli známe ,,čundrácke„ tóny starých piesní, ktoré si chlapi pamätali, keď ešte oni spievali ako mladí chlapci pri táboráku. Úžasné spomienky určite dlho zostanú v mysli našich klientov. Tešíme sa opäť o rok na pobyt na Dobrej Vode.

Text: Sylvia Záhorová , manažér pracovnej terapie, DSS Zavar
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Podujatia pre deti v Galante

Mestská knižnica Galanta si pre deti pripravila rôzne podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nie len oni ale aj rodičia. V oddelení pre deti zavládne príjemná atmosféra, ktorá sa bude ponímať rôznymi podujatiami.

Stánok dobrej nádeje - už XIII. ročník!

Ide o prezentačný stánok, kde si môžete za symbolickú sumu kúpiť pekný adventný či vianočný darček. Podporíte tak našich priateľov z domovov sociálnej starostlivosti celého okresu, zo špeciálnych škôl a taktiež z klubu Združenia na pomoc mentálne postihnutým. Je to cyklický program, ktorý začínal tvorivými dielňami v októbri a v novembri bola prezentačná výstava v GALLERY NOVA. Už XIII. ročník Stánku
dobrej nádeje svedčí o tom, že sme spoločne vybudovali hodnotnú tradíciu, ktorá inšpirovala v našom kraji aj ďalších, pretože takéto predajné trhy sa realizujú až aj na iných miestach.

Mikuláš

Do Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých v Jahodnej dňa 5. decembra 2019 zavítal Mikuláš. Obyvatelia domova na jeho privítanie vyzdobili spoločenskú miestnosť a nedočkavo očakávali jeho príchod.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page