Jump to content

Dušinkové slávnosti

Publikované:

Už starý Kelti, ktorí žili na území terajšieho Slovenska dávali žeravé uhlíky do nádoby, aby odlákali zlých duchov od obydlí.

Zobraziť galériu DSCF0039

Tak i my dnes v rámci tradícií, ktoré sa viažu s pamiatkou zosnulých , vyrezávame strašiakov z tekvíc a vyzdobujeme si svoje domy. U nás, v DSS pre dospelých v Zavare, organizujeme už tradičné podujatie po názvom ,, Dušinkové slávnosti.“ Vyrezávanie tekvíc, jablkové koláče, chutný guláš z kotla na dvore a príchod tajuplných hostí vždy vo všetkých dokáže vyvolať atmosféru plnú očakávania a napätia. Tekvice, ktoré sme si sami vypestovali v našej záhrade sa rozžiarili po celom dvore pochutili sme si na guláši a výborne sme sa zabavili. Tešíme sa na budúci rok.

Text: Záhorová Sylvia, DSS pre dospelých v Zavare
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Projekt participatívneho rozpočtu výrazne podporil aj cyklistickú dopravu

Cyklistická doprava a jej podpora je jednou z priorít trnavskej župy v oblasti dopravy. Jej ekologické spôsoby sú pre župu výzva, s ktorou sa chceme a musíme vysporiadať. Preto, aj v rámci projektu participatívneho rozpočtu, kraj podporil kreatívne nápady pre podporu cyklodopravy.

J. Viskupič: Riešenie dopravy v Hlohovci sa musí dostať medzi priority

Až 11 zo 100 priorít vo výstavbe a rekonštrukcií cestnej infraštruktúry v správe štátu sa nachádza na území Trnavského kraja. Materiál schválila vláda Slovenskej republiky 16. septembra 2020.

Vo dvore Trnavského osvetového strediska bude Festival malých dychových hudieb

Na nedeľu 4. októbra 2020 pripravilo Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom na dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského Festival malých dychových hudieb. Na festivale budú svoje umenie prezentovať lokálne dychové orchestre, ktoré sa oduševnene venujú hudbe vo svojom voľnom čase.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page