Jump to content

Dušinkové slávnosti

Publikované:

Už starý Kelti, ktorí žili na území terajšieho Slovenska dávali žeravé uhlíky do nádoby, aby odlákali zlých duchov od obydlí.

Zobraziť galériu DSCF0039

Tak i my dnes v rámci tradícií, ktoré sa viažu s pamiatkou zosnulých , vyrezávame strašiakov z tekvíc a vyzdobujeme si svoje domy. U nás, v DSS pre dospelých v Zavare, organizujeme už tradičné podujatie po názvom ,, Dušinkové slávnosti.“ Vyrezávanie tekvíc, jablkové koláče, chutný guláš z kotla na dvore a príchod tajuplných hostí vždy vo všetkých dokáže vyvolať atmosféru plnú očakávania a napätia. Tekvice, ktoré sme si sami vypestovali v našej záhrade sa rozžiarili po celom dvore pochutili sme si na guláši a výborne sme sa zabavili. Tešíme sa na budúci rok.

Text: Záhorová Sylvia, DSS pre dospelých v Zavare
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Malá krajská scénická žatva 2020

Rok 2020 je z pohľadu divadelnej histórie výnimočný, keďže si v rámci neho pripomenieme jedinečné jubileum – 100. výročie založenia Slovenského národného divadla. V roku 2020 si súčasne pripomíname aj 190. výročie uvedenia prvého ochotníckeho predstavenia na našom území (Liptovský Mikuláš, 22. augusta 1830), ako aj stále živé prepojenia medzi neprofesionálnymi a profesionálnymi umelcami na Slovensku.

O dotácie trnavskej župy možno požiadať do 14. februára

Trnavský samosprávny kraj poskytuje ďalšiu možnosť obciam, mestám a organizáciám, ako realizovať projekty v regióne. Zastupiteľstvo TTSK schválilo novinky v oblasti poskytovania dotácii z rozpočtu.

Svätý Mikuláš zavítal do DSS Horný Bar

Dňa 6 decembra k nám do DSS Horný Bar zavítal Svätý Mikuláš.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page