Jump to content

Dušinkové slávnosti

Publikované:

Už starý Kelti, ktorí žili na území terajšieho Slovenska dávali žeravé uhlíky do nádoby, aby odlákali zlých duchov od obydlí.

Zobraziť galériu DSCF0039

Tak i my dnes v rámci tradícií, ktoré sa viažu s pamiatkou zosnulých , vyrezávame strašiakov z tekvíc a vyzdobujeme si svoje domy. U nás, v DSS pre dospelých v Zavare, organizujeme už tradičné podujatie po názvom ,, Dušinkové slávnosti.“ Vyrezávanie tekvíc, jablkové koláče, chutný guláš z kotla na dvore a príchod tajuplných hostí vždy vo všetkých dokáže vyvolať atmosféru plnú očakávania a napätia. Tekvice, ktoré sme si sami vypestovali v našej záhrade sa rozžiarili po celom dvore pochutili sme si na guláši a výborne sme sa zabavili. Tešíme sa na budúci rok.

Text: Záhorová Sylvia, DSS pre dospelých v Zavare
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Podujatia pre deti v Galante

Mestská knižnica Galanta si pre deti pripravila rôzne podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nie len oni ale aj rodičia. V oddelení pre deti zavládne príjemná atmosféra, ktorá sa bude ponímať rôznymi podujatiami.

Stánok dobrej nádeje - už XIII. ročník!

Ide o prezentačný stánok, kde si môžete za symbolickú sumu kúpiť pekný adventný či vianočný darček. Podporíte tak našich priateľov z domovov sociálnej starostlivosti celého okresu, zo špeciálnych škôl a taktiež z klubu Združenia na pomoc mentálne postihnutým. Je to cyklický program, ktorý začínal tvorivými dielňami v októbri a v novembri bola prezentačná výstava v GALLERY NOVA. Už XIII. ročník Stánku
dobrej nádeje svedčí o tom, že sme spoločne vybudovali hodnotnú tradíciu, ktorá inšpirovala v našom kraji aj ďalších, pretože takéto predajné trhy sa realizujú až aj na iných miestach.

Mikuláš

Do Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých v Jahodnej dňa 5. decembra 2019 zavítal Mikuláš. Obyvatelia domova na jeho privítanie vyzdobili spoločenskú miestnosť a nedočkavo očakávali jeho príchod.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page