Jump to content

Konferencia Slovensko proti všetkým mafiám

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj, s rodinami Kuciakovcov a Kušnírovcov a v spolupráci s Talianskym Veľvyslanectvom v Bratislave pripravili prvú konferenciu venovanú boju proti mafii „Slovensko proti všetkým mafiám“ Konferencia sa konala v dňoch 11.-12. novembra 2019 v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Zobraziť galériu

Hlavným rečníkom konferencie bol Taliansky Národný prokurátor pre boj proti mafii a terorizmu Federico Cafiero De Raho, expert s dlhoročnou súdnou praxou a v súčasnosti koordinátor všetkých vyšetrovaní Prokuratúr v Taliansku.

Na konferencii tiež vystúpil zakladateľ Združenia „Libera contro le mafie“ Don Luigi Ciotti, ktorý je lídrom občianskych protestov proti korupcii v Taliansku.
Významným hosťom bola špeciálna redaktorka TG1 Maria Grazia Mazzola, ktorá písala o prepojeniach Nina Vadalà na Slovensku, a ktorá zverejnila fotografie zo sledovania Jána Kuciaka. Expertka, špecializujúca sa na mafie tridsať rokov konferenciu aj moderovala

Ako ďalší rečníci vystúpili advokáti Daniel Lipšic a Roman Kvasnica, europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, bývalý vyšetrovateľ Lukáš Kyselica, líder slovenských protestujúcich farmárov František Oravec, zástupcovia organizácie International Land Coalition, ktorá podporuje farmárov po celom svete či britský aktivista Simon Taylor z organizácie Global Witness, ktorá investiguje environmentálne kauzy. Na záver vystúpili šéfredaktor portálu aktuality.sk Peter Bárdy, investigatívni novinári Monika Tódová z Denníka N a Adam Valček z denníka SME.

 

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Trnavská župa dá na prvú pomoc nezriaďovanej kultúre 100 tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil výzvu, prostredníctvom ktorej pomôže profesionálnym subjektom nezriaďovanej kultúry. V programe „Prvá pomoc kultúre“ je pripravených 100 tis. €. O podporu je možné požiadať do 14 augusta 2020

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila trnavskú župu


Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prijala pozvanie župana Jozefa Viskupiča na návštevu Trnavského samosprávneho kraja. V priestoroch Úradu TTSK hovorili o boji proti šíreniu nového koronavírusu, ako aj o aktuálnych témach v oblasti zvyšovania dostupnosti a kvality sociálnej a zdravotnej starostlivosti, ochrany životného prostredia a podpory kultúry.

Dobrovoľníci z piešťanského gymnázia

Žiaci Gymnázia Pierra de Coubertina sa aktívne zapájajú do rôznych akcií, či už ide o čistenie mesta alebo prípravu športových podujatí.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page