Jump to content

Tradícia zasadená do modernej doby

Publikované:

TOP turistická destinácia regiónu je názov jednej zo súťaží vyhlasovaných Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Zobraziť galériu DSCN0032

TOP turistická destinácia regiónu je názov jednej zo súťaží vyhlasovaných Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Jej 7. ročník sa uskutočnil v dňoch 5. a 6. novembra 2019 v rámci 27. ročníka celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl a stredísk praktického vyučovania Mladý tvorca na výstavisku Agrokomplex Nitra.
Cieľom súťaže je prostredníctvom žiackych prác propagovať a ponúknuť návštevníkovi cieľové miesto ako zaujímavú turistickú destináciu. Žiaci majú možnosť pri tvorbe súťažného projektu využiť svoje nadobudnuté vedomosti, odborné a praktické zručnosti. Výsledkom viactýždňového snaženia študentov je propagačný materiál a multimediálna prezentácia zvoleného regiónu. Následne prebieha prezentovanie vlastného projektu pred štvorčlennou odbornou porotou.
Študenti Hana Hubová, Vivien Mátisová a František Vrábeľ zdarne obhájili svoju vypracovanú tému Kukkonia – tradícia v modernej dobe, a tým úspešnej reprezentovali svoju školy, Obchodnú akadémiu vo Veľkom Mederi, okres Dunajská Streda, celý Žitný ostrov, a ako jediní súťažiaci aj celý Trnavský samosprávny kraj.
Ďakujeme občianskemu združeniu Kukkonia z Dunajskej Stredy za poskytnutú podporu využitú pri príprave a prezentovaní súťažnej práce.
Anita Balaskóová - koordinátorka
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Projekt participatívneho rozpočtu výrazne podporil aj cyklistickú dopravu

Cyklistická doprava a jej podpora je jednou z priorít trnavskej župy v oblasti dopravy. Jej ekologické spôsoby sú pre župu výzva, s ktorou sa chceme a musíme vysporiadať. Preto, aj v rámci projektu participatívneho rozpočtu, kraj podporil kreatívne nápady pre podporu cyklodopravy.

J. Viskupič: Riešenie dopravy v Hlohovci sa musí dostať medzi priority

Až 11 zo 100 priorít vo výstavbe a rekonštrukcií cestnej infraštruktúry v správe štátu sa nachádza na území Trnavského kraja. Materiál schválila vláda Slovenskej republiky 16. septembra 2020.

Vo dvore Trnavského osvetového strediska bude Festival malých dychových hudieb

Na nedeľu 4. októbra 2020 pripravilo Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom na dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského Festival malých dychových hudieb. Na festivale budú svoje umenie prezentovať lokálne dychové orchestre, ktoré sa oduševnene venujú hudbe vo svojom voľnom čase.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page