Jump to content

Tradícia zasadená do modernej doby

Publikované:

TOP turistická destinácia regiónu je názov jednej zo súťaží vyhlasovaných Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Zobraziť galériu DSCN0032

TOP turistická destinácia regiónu je názov jednej zo súťaží vyhlasovaných Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Jej 7. ročník sa uskutočnil v dňoch 5. a 6. novembra 2019 v rámci 27. ročníka celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl a stredísk praktického vyučovania Mladý tvorca na výstavisku Agrokomplex Nitra.
Cieľom súťaže je prostredníctvom žiackych prác propagovať a ponúknuť návštevníkovi cieľové miesto ako zaujímavú turistickú destináciu. Žiaci majú možnosť pri tvorbe súťažného projektu využiť svoje nadobudnuté vedomosti, odborné a praktické zručnosti. Výsledkom viactýždňového snaženia študentov je propagačný materiál a multimediálna prezentácia zvoleného regiónu. Následne prebieha prezentovanie vlastného projektu pred štvorčlennou odbornou porotou.
Študenti Hana Hubová, Vivien Mátisová a František Vrábeľ zdarne obhájili svoju vypracovanú tému Kukkonia – tradícia v modernej dobe, a tým úspešnej reprezentovali svoju školy, Obchodnú akadémiu vo Veľkom Mederi, okres Dunajská Streda, celý Žitný ostrov, a ako jediní súťažiaci aj celý Trnavský samosprávny kraj.
Ďakujeme občianskemu združeniu Kukkonia z Dunajskej Stredy za poskytnutú podporu využitú pri príprave a prezentovaní súťažnej práce.
Anita Balaskóová - koordinátorka
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Podujatia pre deti v Galante

Mestská knižnica Galanta si pre deti pripravila rôzne podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nie len oni ale aj rodičia. V oddelení pre deti zavládne príjemná atmosféra, ktorá sa bude ponímať rôznymi podujatiami.

Stánok dobrej nádeje - už XIII. ročník!

Ide o prezentačný stánok, kde si môžete za symbolickú sumu kúpiť pekný adventný či vianočný darček. Podporíte tak našich priateľov z domovov sociálnej starostlivosti celého okresu, zo špeciálnych škôl a taktiež z klubu Združenia na pomoc mentálne postihnutým. Je to cyklický program, ktorý začínal tvorivými dielňami v októbri a v novembri bola prezentačná výstava v GALLERY NOVA. Už XIII. ročník Stánku
dobrej nádeje svedčí o tom, že sme spoločne vybudovali hodnotnú tradíciu, ktorá inšpirovala v našom kraji aj ďalších, pretože takéto predajné trhy sa realizujú až aj na iných miestach.

Mikuláš

Do Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých v Jahodnej dňa 5. decembra 2019 zavítal Mikuláš. Obyvatelia domova na jeho privítanie vyzdobili spoločenskú miestnosť a nedočkavo očakávali jeho príchod.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page