Jump to content

Vrbovskí gymnazisti otvorili 1.ročník dramatického festivalu

Publikované:

Dňa 14.11.2019 sa uskutočnil výnimočný dramatický festival v anglickom jazyku „ Zahrajme to tvorivo“ pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja a mesta Vrbové.

Zobraziť galériu

Dňa 14.11.2019 sa uskutočnil výnimočný dramatický festival v anglickom jazyku „ Zahrajme to tvorivo“ pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja a mesta Vrbové. Festival bol určený pre žiakov 1. – 4. ročníka bilingválnych slovensko-anglických tried Divadelné skupiny zostavené zo študentov Gymnázia J.B. Magina vo Vrbovom a Gymnázia I. Kupca v Hlohovci predstavili obyvateľom a žiakom základných škôl z Vrbového svetoznáme diela W.Shakespera netradičným spôsobom. Jednotlivé vystúpenia pozorne sledovala odborná komisia, ktorú tvorila p. primátorka mesta Vrbové, zástupkyňa Cirkevnej základnej umeleckej školy vo Vrbovom a Štátnej jazykovej školy v Trenčíne. Ich úlohou bolo hodnotiť jazykovú úroveň a celkový umelecký dojem. Na záver za búrlivého potlesku obecenstva p. Dott. Ema Maggiová odovzdala ocenenia novým hereckým hviezdam, pričom víťazné ocenenie si v tomto roku odnášali študenti z Hlohovca. Sme nesmierne pyšní na výkony všetkých študentov na javisku a ďakujeme obecenstvu v kultúrnom dome vo Vrbovom za úžasnú atmosféru!
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Trnavská župa pomôže obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu v Prešove

Trnavský samosprávny kraj dnes vyčlenil zo svojho rozpočtu 33 tis. €, ktoré poskytne obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu na Mukačevskej ul. v Prešove.

Schválený rozpočet župy vytvára priestor pre rozvojové projekty. Prioritou budú sociálne služby, vzdelávanie a rekonštrukcia ciest

Medzi hlavné priority roku 2020 patrí podpora modernizácie cestnej infraštruktúry, radikálna obmena techniky na údržbu ciest či podpora vzdelávania a sociálnych služieb. Poslanci zároveň odhlasovali pomoc pre ľudí zasiahnutých tragédiou v Prešove vo výške 33 tisíc eur.

Podujatia pre deti v Galante

Mestská knižnica Galanta si pre deti pripravila rôzne podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nie len oni ale aj rodičia. V oddelení pre deti zavládne príjemná atmosféra, ktorá sa bude ponímať rôznymi podujatiami.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page