Jump to content

Medzinárodná súťaž ZAV 100

Publikované:

Programovaná výučba ZAV je individuálna metóda, ktorá umožňuje záujemcom všetkých vekových kategórií sa naučiť písať na klávesnici.

Zobraziť galériu

Programovaná výučba ZAV je individuálna metóda, ktorá umožňuje záujemcom všetkých vekových kategórií sa naučiť písať na klávesnici. Dospelí a žiaci môžu postupovať vlastným tempom. Najnovšia generácia ZAV V je riadená prostredníctvom internetu z jedného centrálneho pracoviska a v súčasnosti sa označuje ako “e-learning”.

Skratka a označenie programu vznikla z priezviska autora metódy, Jaroslava Zaviačiča, ktorý je vicemajstrom sveta v písaní na stroji zo šesťdesiatych rokov, tréner družstiev z Rakúska
v sedemdesiatych rokoch a od deväťdesiatych rokov je trénerom reprezentantov z Čiech.
O prednostiach, výhodách a veľmi dobrej kvalite programu svedčia rôzne ocenenia od ministrov školstva z viacerých krajín. Bol vyhodnotený ako súčasne najlepší počítačový program na výučbu písania so “všetkými desiatimi”. Program rešpektuje individuálne schopnosti žiakov. V súčasnosti sa masovo rozširuje jeho využívanie na stredných, základných a vysokých školách u nás, ale aj v zahraničí.

Žiaci Obchodnej akadémie vo Veľkom Mederi mali 13. novembra možnosť prvýkrát sa zúčastniť online súťaže v písaní na rýchlosť a presnosť s programom ZAV V. Do súťaže sa každoročne
zapájajú účastníci z celého sveta. U nás sa zaregistrovalo 14 študentov z rôznych tried. Náplňou súťaže je písanie 25 jednominútových odpisov s čo najväčšou presnosťou a rýchlosťou, pričom chyby v texte sú penalizované so 100 údermi. Teda, keď v texte neopravia chybu, fakticky sa im odpočíta viac ako jeden riadok napísaného textu zo skutočného výkonu. Tento program na výučbu na našej škole začíname vo všetkých ročníkoch používať od terajšieho školského roku. Doteraz program sme využívali pre doplnenie klasického vyučovania predmetu písomná a elektronická komunikácia. Som presvedčená, že využívanie programu na vyučovaní prinesie aj našim študentom nové zážitky, vedomosti a možnosti sebarealizácie.

Mgr. Ildiko Csémiová, vyučujúca predmetu
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Trnavská župa pomôže obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu v Prešove

Trnavský samosprávny kraj dnes vyčlenil zo svojho rozpočtu 33 tis. €, ktoré poskytne obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu na Mukačevskej ul. v Prešove.

Schválený rozpočet župy vytvára priestor pre rozvojové projekty. Prioritou budú sociálne služby, vzdelávanie a rekonštrukcia ciest

Medzi hlavné priority roku 2020 patrí podpora modernizácie cestnej infraštruktúry, radikálna obmena techniky na údržbu ciest či podpora vzdelávania a sociálnych služieb. Poslanci zároveň odhlasovali pomoc pre ľudí zasiahnutých tragédiou v Prešove vo výške 33 tisíc eur.

Podujatia pre deti v Galante

Mestská knižnica Galanta si pre deti pripravila rôzne podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nie len oni ale aj rodičia. V oddelení pre deti zavládne príjemná atmosféra, ktorá sa bude ponímať rôznymi podujatiami.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page