Skočiť na obsah

MLADÝ PREKLADATEĽ

Publikované:

Katedra translatológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s Veľvyslanectvom Írska na Slovensku organizovala už 7. ročník prekladateľskej súťaže pre stredoškolákov Mladý prekladateľ 2019. Zapojilo sa 43 škôl.

Zobraziť galériu Foto 3

Katedra translatológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s Veľvyslanectvom Írska na Slovensku organizovala už 7. ročník prekladateľskej súťaže pre stredoškolákov Mladý prekladateľ 2019. Zapojilo sa 43 škôl. Celkový počet prihlásených prekladov bol 400. Žiaci súťažili v prekladoch z AJ, NJ, FJ, RJ a ŠJ do slovenského jazyka ako cieľového rodného jazyka. Sekciami boli preklad umeleckého textu, preklad titulkov (AJ), strojový preklad. Do 7. ročníka sa prihlásili i žiaci našej Obchodnej akadémie v Trnave. Na stupni víťazov sa opäť umiestnila Júlia Michalčáková. Získala 1. miesto v sekcii preklad titulkov z AJ a 3. miesto v preklade umeleckého textu z AJ.
Víťazov prekladu umeleckého textu z AJ (írska poviedka) dekorovala J.E. Hildegard Ó Riain, veľvyslankyňa Írska na Slovensku. Účastníci si prostredníctvom súťaže mohli vyskúšať prekladateľské povolanie a presvedčiť sa tak o jeho úskaliach. Obchodnú akadémiu v Trnave reprezentovalo celkovo 8 žiakov. Júlia Michalčáková, Martina Lábska, Júlia Penčeva, Terézia Branická, Monika Masareová, Monika Parajková, Emma Prišticová a Simona Selnekovičová. Všetkým súťažiacim z našej školy pani riaditeľka Marta Bačíková odovzdala certifikát o absolvovaní súťaže spolu s upomienkovými predmetmi.
Víťazke srdečne blahoželáme a dúfame, že sa budeme môcť aj v budúcich ročníkoch sa opäť tejto súťaže zúčastniť.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavský župan rokoval s vicepremiérom o posilnení kompetencií samosprávnych krajov

Predseda Trnavského samosprávneho kraja a predseda združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič dnes v Trnave prijal podpredsedu vlády Slovenskej republiky Štefana Holého. Rokovali o reforme verejnej správy a o dodržiavaní legislatívneho procesu.

(Ne)všedné radosti

Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici pozýva priateľov umenia na jubilejnú autorskú výstavu výtvarných diel výtvarníčky Aleny Kováčovej – Trizuliakovej zo Senice, spoluzakladateľky a členky Združenia výtvarníkov SenART.

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky