Skočiť na obsah

MLADÝ PREKLADATEĽ

Publikované:

Katedra translatológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s Veľvyslanectvom Írska na Slovensku organizovala už 7. ročník prekladateľskej súťaže pre stredoškolákov Mladý prekladateľ 2019. Zapojilo sa 43 škôl.

Zobraziť galériu Foto 3

Katedra translatológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s Veľvyslanectvom Írska na Slovensku organizovala už 7. ročník prekladateľskej súťaže pre stredoškolákov Mladý prekladateľ 2019. Zapojilo sa 43 škôl. Celkový počet prihlásených prekladov bol 400. Žiaci súťažili v prekladoch z AJ, NJ, FJ, RJ a ŠJ do slovenského jazyka ako cieľového rodného jazyka. Sekciami boli preklad umeleckého textu, preklad titulkov (AJ), strojový preklad. Do 7. ročníka sa prihlásili i žiaci našej Obchodnej akadémie v Trnave. Na stupni víťazov sa opäť umiestnila Júlia Michalčáková. Získala 1. miesto v sekcii preklad titulkov z AJ a 3. miesto v preklade umeleckého textu z AJ.
Víťazov prekladu umeleckého textu z AJ (írska poviedka) dekorovala J.E. Hildegard Ó Riain, veľvyslankyňa Írska na Slovensku. Účastníci si prostredníctvom súťaže mohli vyskúšať prekladateľské povolanie a presvedčiť sa tak o jeho úskaliach. Obchodnú akadémiu v Trnave reprezentovalo celkovo 8 žiakov. Júlia Michalčáková, Martina Lábska, Júlia Penčeva, Terézia Branická, Monika Masareová, Monika Parajková, Emma Prišticová a Simona Selnekovičová. Všetkým súťažiacim z našej školy pani riaditeľka Marta Bačíková odovzdala certifikát o absolvovaní súťaže spolu s upomienkovými predmetmi.
Víťazke srdečne blahoželáme a dúfame, že sa budeme môcť aj v budúcich ročníkoch sa opäť tejto súťaže zúčastniť.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa pomôže obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu v Prešove

Trnavský samosprávny kraj dnes vyčlenil zo svojho rozpočtu 33 tis. €, ktoré poskytne obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu na Mukačevskej ul. v Prešove.

Schválený rozpočet župy vytvára priestor pre rozvojové projekty. Prioritou budú sociálne služby, vzdelávanie a rekonštrukcia ciest

Medzi hlavné priority roku 2020 patrí podpora modernizácie cestnej infraštruktúry, radikálna obmena techniky na údržbu ciest či podpora vzdelávania a sociálnych služieb. Poslanci zároveň odhlasovali pomoc pre ľudí zasiahnutých tragédiou v Prešove vo výške 33 tisíc eur.

Podujatia pre deti v Galante

Mestská knižnica Galanta si pre deti pripravila rôzne podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nie len oni ale aj rodičia. V oddelení pre deti zavládne príjemná atmosféra, ktorá sa bude ponímať rôznymi podujatiami.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky