Jump to content

Kalendár kultúrnych podujatí v Trnavskom kraji

Publikované:

December nám okrem prvého mrazu a snehu prinesie aj mnoho kultúrnych podujatí, na ktoré sa môžu všetci tešiť. Od 5. decembra môžete navštíviť rôzne prednášky, workshopy či koncerty, ktoré si pre návštevníkov pripravili rôzne mestá.

Zobraziť galériu

Bohatý program pre všetkých, ktorí si chcú spestriť a príjemne prežiť predvianočné chvíle je pripravený až do 20. 1. 2020. Deti sa môžu tešiť na Mikuláša, ktorý ich príde, aj spolu s čertom a anjelom, pozrieť do Trnavy a Senice. Taktiež sú pre ne pripravené rôzne tvorivé vianočné dielničky, kde si okrem výroby darčekov či ozdôb aj zamaškrtia. Pre starších je možnosť zúčastniť sa na rôznych prednáškach, workshopoch či vernisáží.

Nebudú chýbať ani vianočné koncerty, medzi ktorými je napríklad aj Peter Mička a jeho vystúpenie Horňáckej cimbalovej muziky, speváčka Lucia Šoralová so skupinou Nerez a mnoho ďalších. Na všetky tieto podujatia a mnoho ďalšieho sa môžete tešiť v nasledujúcich dňoch, počas predvianočných dní. Všetky bližšie informácie o aktuálnych podujatiach nájdete na stránkach jednotlivých organizácií, ktoré pripravujú podujatia. Sú nimi Západoslovenské múzeum, Knižnica J. Fándlyho, Divadlo J. Palárika, Galéria J. Koniarka v Trnave, Záhorská knižnica v Senici, Záhorské múzeum v Skalici, Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika a Vlastivedné múzem v Hlohovci, Žitnoostrovské
osvetové stredisko v Dunajskej Strede a mnoho ďalších.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Projekt participatívneho rozpočtu výrazne podporil aj cyklistickú dopravu

Cyklistická doprava a jej podpora je jednou z priorít trnavskej župy v oblasti dopravy. Jej ekologické spôsoby sú pre župu výzva, s ktorou sa chceme a musíme vysporiadať. Preto, aj v rámci projektu participatívneho rozpočtu, kraj podporil kreatívne nápady pre podporu cyklodopravy.

J. Viskupič: Riešenie dopravy v Hlohovci sa musí dostať medzi priority

Až 11 zo 100 priorít vo výstavbe a rekonštrukcií cestnej infraštruktúry v správe štátu sa nachádza na území Trnavského kraja. Materiál schválila vláda Slovenskej republiky 16. septembra 2020.

Vo dvore Trnavského osvetového strediska bude Festival malých dychových hudieb

Na nedeľu 4. októbra 2020 pripravilo Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom na dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského Festival malých dychových hudieb. Na festivale budú svoje umenie prezentovať lokálne dychové orchestre, ktoré sa oduševnene venujú hudbe vo svojom voľnom čase.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page