Ugrás a tartalomra

Stánok dobrej nádeje - už XIII. ročník!

Publikované:

Ide o prezentačný stánok, kde si môžete za symbolickú sumu kúpiť pekný adventný či vianočný darček. Podporíte tak našich priateľov z domovov sociálnej starostlivosti celého okresu, zo špeciálnych škôl a taktiež z klubu Združenia na pomoc mentálne postihnutým. Je to cyklický program, ktorý začínal tvorivými dielňami v októbri a v novembri bola prezentačná výstava v GALLERY NOVA. Už XIII. ročník Stánku
dobrej nádeje svedčí o tom, že sme spoločne vybudovali hodnotnú tradíciu, ktorá inšpirovala v našom kraji aj ďalších, pretože takéto predajné trhy sa realizujú až aj na iných miestach.

Zobraziť galériu DSS Horný Bar - 02. 12. 2019 - XII. Stánok Dobrej nádeje (24)

Podujatie pripravuje Žitnoostrovské osvetové stredisko /zriaďovateľ TTSK/ a súvisí aj s početnými tvorivými dielňami, na ktorých sa návštevníci učia umeleckej činnosti s renomovanými výtvarníkmi. Modelujú, maľujú, pracujú s textilom, drevom, sklom, papierom, korálkami, vlnou, voskom – je tu pestrá ponuka. A dvakrát ročne – pred Veľkou nocou a Vianocami môžu autori ponúknuť svoje umelecké dielka verejnosti. Ide o pôvodný projekt Osvety, ktorý sa ujal v celom kraji. Tento rok, vďaka veľkorysosti vedenia obchodného domu Galéria Tesco, sa už XIII. Stánok dobrej nádeje rozložil práve tu v priestoroch na prízemí tesne v čase adventu. Za pultom sa po celý týždeň striedajú klienti domovov sociálnych služieb z Veľkého Mederu, Jahodnej a Horného Baru, žiaci zo Spoj.školy internátnej z Okoča a členovia Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Dunajskej Strede. A za pultom sa po celý deň s dohľadom svojich pedagógov osvedčia aj samotní tvorcovia – ľudia so zdravotným a mentálnym postihnutím. Je to pre nich výnimočná možnosť dokázať svoju šikovnosť, komunikovať s ľuďmi na verejnosti, preveriť si svoje schopnosti.

Kto neváha a zastaví sa pri nich, radosť bude obojstranná. Podujatie dokázalo, že talent a nadanie každého, kto žije s určitým zdravotným hendikepom sú obdivuhodné a pri stretnutiach sa viac naučíme my od nich. Napríklad úprimnej radosti z každého prežitého dňa. Prezentácia svojej tvorby, úsilie a snaha dokázať niečo nové, nevšedná komunikácia na verejnosti a bohaté skúsenosti, to sú hodnoty, ktoré akoby tvorili základ ponúkaného tovaru. Návštevníci obchodného domu zasa mali možnosť podporiť ich kúpou drobných darčekov. Metodičkami tohto podujatia a projektu, ktorý podporilo Ministerstvo kultúry
Slovenskej republiky z fondu pre Kultúru znevýhodnených skupín. sú Bc. Erika Sínová a Mgr. Ingrid Láng.
Ďakujeme Galérii TESCO za nezištné poskytnutie hostiteľských priestorov.

Text: J. Svetlovská
Foto: archív ŽOS
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Hírek

Projekt participatívneho rozpočtu výrazne podporil aj cyklistickú dopravu

Cyklistická doprava a jej podpora je jednou z priorít trnavskej župy v oblasti dopravy. Jej ekologické spôsoby sú pre župu výzva, s ktorou sa chceme a musíme vysporiadať. Preto, aj v rámci projektu participatívneho rozpočtu, kraj podporil kreatívne nápady pre podporu cyklodopravy.

J. Viskupič: Riešenie dopravy v Hlohovci sa musí dostať medzi priority

Až 11 zo 100 priorít vo výstavbe a rekonštrukcií cestnej infraštruktúry v správe štátu sa nachádza na území Trnavského kraja. Materiál schválila vláda Slovenskej republiky 16. septembra 2020.

Vo dvore Trnavského osvetového strediska bude Festival malých dychových hudieb

Na nedeľu 4. októbra 2020 pripravilo Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom na dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského Festival malých dychových hudieb. Na festivale budú svoje umenie prezentovať lokálne dychové orchestre, ktoré sa oduševnene venujú hudbe vo svojom voľnom čase.

Ugrás a fő navigációra
Ugrás az oldal tetejére