Jump to content

V budove po Čistom dni župa otvorila nové centrum sociálnych služieb

Publikované:

Trnavský župan Jozef Viskupič vo štvrtok otvoril, spolu s verejnou ochrankyňou práv Máriou Patakyovou, nové Centrum sociálnych služieb v Galante. Zariadenie bude sídliť v budove po bývalom škandalóznom zariadení Čistý deň.

Zobraziť galériu

„Teším sa, že sme otvorili nové Centrum sociálnych služieb, čím napĺňame nielen sľub zvyšovať dostupnosť kvalitných sociálnych služieb v našom kraji, ale aj sľub, ktorý sme dali pri preberaní tejto neslávne známej budovy. Zároveň robíme všetko preto, aby aj v druhej budove, ktorú nám Čistý deň odmieta vrátiť, sme mohli v budúcnosti poskytovať ďalšie sociálne služby,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Centrum bude poskytovať sociálnu službu zameranú hlavne na klientov s neurologickými diagnózami (tzv. „novodobé diagnózy“ napr: Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, skleróza multiplex...). Rehabilitačné stredisko bude poskytovať sociálnu službu ambulantnou formou (sociálna rehabilitácia, sociálne poradenstvo, pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby). Súčasťou zariadenia bude aj tzv. sociálny taxík, ktorý bude slúžiť  ťažko zdravotne postihnutým, ktorí sú odkázaní na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom.     
Nové školiace stredisko bude priestorom pre zamestnancov na vzdelávacie aktivity, pracovné porady, semináre, malé konferencie a pod.

V rámci modernizácie budovy, v ktorej sídli nové centrum, boli opravené dve podlažia a boli rekonštruované sociálne zariadenia, vnútorné priestory, kúrenie, elektroinštalácie a prípojky vody a elektriky. Celkové náklady na opravu boli 194 ti. €.

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Žiaci skalického gymnázia sa učia online  

Od obedňajších hodín utorka 22. septembra 2020 prebieha vyučovanie v Gymnáziu Františka Víťazoslava Sasinka v Skalici na diaľku. Z preventívnych dôvodov sú žiaci a učitelia ponechaní v domácom prostredí minimálne na desať dní, teda do 2. októbra 2020.

TTSK rokuje s ministerstvom dopravy o spoplatnení ciest II. triedy

Trnavský župan Jozef Viskupič sa v pondelok 21. septembra 2020 stretol so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky Jaroslavom Kmeťom. Hlavnou témou rokovania bol zámer spoplatniť vybrané úseky ciest II. triedy pre nákladné vozidlá.

TTSK: Cestujúci prímestskými autobusmi môžu porovnať zaplatenú cenu s reálnou cenou cestovného lístka

Od 1. septembra 2020 sú cestujúci v prímestských  autobusoch informovaní o cene za dopravu bez dotácie trnavskej župy. Na lístkoch je popri zaplatenej sume po novom uvádzaná aj cena skutočných nákladov na prepravu, a tak ich majú cestujúci možnosť porovnať. Ide o ďalšiu z aktivít trnavskej župy na zatraktívnenie cestovania autobusmi ako verejného benefitu s upriamením pozornosti na jeho výhodnosť a ekologickosť.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page