Jump to content

Trnavský samosprávny kraj vo verejnej obchodnej súťaži predáva prebytočný majetok. Ponuky je možné doručiť do 15. júna.

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil obchodnú verejnú súťaž na uzatvorenie kúpnej zmluvy na odpredaj nehnuteľného majetku TTSK - súbor objektov a pozemkov v Hornom Bare, súbor objektov a pozemkov v Zemianskych Sadoch (bývalé SOU poľnohospodárske), budovu internátu s pozemkami v Holíči a budovu Trnavského osvetového strediska v Trnave.

Zobraziť galériu horny_bar01trnava01holic01zemianske_sady01

Počas tohto obdobia župa nadviazala spoluprácu s Nadáciou Cvernovka a so združením ARTA na transformácii budovy bývalého Figara v Piešťanoch na kultúrno-kreatívne centrum. Rovnako trnavská župa hľadala verejný účel aj pre ďalšie nehnuteľnosti.

kulturne centrum ARTA v budove bývalého Figara
Kultúrne centrum ARTA v budove bývalého Figara/Zdroj foto: FB, Arta Piešťany
Budovu bývalej elektrotechnickej školy v Piešťanoch plánuje TTSK využiť na vzdelávanie v spolupráci s UCM Trnava. Mala by tam vzniknúť nová fakulta balneológie. Rovnako nevyužitý pozemok v kúpeľnom meste plánuje župa vyčleniť pre výstavbu nového sociálneho zariadenia. Plány však zatiaľ podľa informácií spomaľuje postup mesta Piešťany, ktoré pre tento účel musí zmeniť územný plán.

 

Verejná obchodná súťaž pre ďalšie budovy

Budovy, ktoré však nemajú ďalšie verejnoprospešné využitie, sa TTSK rozhodol predať vo verejnej obchodnej súťaži. Na ostatnom rokovaní zastupiteľstva poslanci rozhodli o vyhlásení súťaže pre budovu internátu v Holíči, v Trnave ide o bývalé sídlo osvetového strediska a dva súbory objektov a pozemkov v Hornom Bare a v Zemianskych Sadoch (bývalé SOU poľnohospodárske).

Budova v Holici
Budova bývalého internátu v Holíči

Termín podávania návrhov do súťaže je 15. jún 2020. Všetky informácie o verejnej súťaži sú k dispozícii na webovej stránke Trnavského samosprávneho kraja.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

News

Z krízového fondu budú podporené vodozádržné opatrenia a dobrovoľní hasiči

Z centrálneho krízového fondu Trnavského samosprávneho kraja (CKF) budú podporené projekty zamerané na zadržiavanie vody v krajine, ktoré pôsobia aj ako ochrana proti povodniam. Fond tiež poskytne finančné zdroje dobrovoľným hasičom na plnenie dôležitých úloh pri ochrane ľudí a majetku. Až 22 projektov bude v rámci júlovej výzvy podporených celkovou sumou viac ako 81 tis. €.

Trnavská župa dá na prvú pomoc nezriaďovanej kultúre 100 tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil výzvu, prostredníctvom ktorej pomôže profesionálnym subjektom nezriaďovanej kultúry. V programe Prvá pomoc kultúre je pripravených 100 tisíc eur. O podporu je možné požiadať do 14. augusta 2020.

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila trnavskú župu


Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prijala pozvanie župana Jozefa Viskupiča na návštevu Trnavského samosprávneho kraja. V priestoroch Úradu TTSK hovorili o boji proti šíreniu nového koronavírusu, ako aj o aktuálnych témach v oblasti zvyšovania dostupnosti a kvality sociálnej a zdravotnej starostlivosti, ochrany životného prostredia a podpory kultúry.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page