Skočiť na obsah

Aktivity organizácií

 • Jesenná vychádzka po okolí Pastuchova

  Babie leto a príjemné počasie vylákalo klientov DSS Pastuchov na turistický pochod do prírody za účelom nazbierať prírodniny, plody, halúzky a listy. Okrem pobytu v prírode na čerstvom vzduchu sme pozorovali i práce na poli.
  • 26.10.2021
 • Róbert Tomeček z DSS Zavar získal zlatú medialu v plávaní

  Róbert Tomeček je klientom DSS Zavar, satelitné pracovisko v Trnave na Stromovej ulici. Je to mladý muž s diagnózou Autizmus, ktorý sa začal venovať plávaniu v roku 2017 ako 23 ročný.

  23.9.2021 sa zúčastnil podujatia – Majstrovstvá Slovenska špeciálnych olympiád v plávaní v Trenčíne, kde získal zlatú medailu na 50 m znak a strieborné medaily v disciplínach 200 m voľný spôsob a 400 m voľný spôsob.

  1.10.2021 súťažil na podujatí – Pohár špeciálnych olympiád v plávaní, ktoré sa uskutočnilo na FTVŠ UK v Bratislave. Tu získal náš klient strieborné medaily v disciplínach 200 m voľný spôsob a 400 m voľný spôsob.

  Robino, gratulujeme ti a prajeme ešte veľa športových úspechov!
  • 26.10.2021
 • Ukážka záchrannej pomoci v DSS Horný Bar

  Dňa 22.septembra sme privítali v našom zariadení záchranársky tím rýchlej zdravotnej pomoci Zamed z Veľkého Medera. Záchranári oboznámili našich klientov s pravidlami poskytnutia prvej pomoci. Naši klienti sa dozvedeli, ako treba podávať prvú pomoc pri úrazoch, zlomeninách a náhlych príhodách. Pri názorných ukážkach asistovali naši klienti ako živé figúrky.

  Klienti mali možnosť nahliadnúť aj do sanitky a pozrieť sa , aké prístroje sa v nej nachádzajú: Ekg monitor, nosítka a transportné kreslo. Odborný výklad a názorná prezentácia spolu s možnosťou vyskúšania si poskytnutia prvej pomoci boli zážitkovým spestrením a zaujímavou skúsenosťou pre našich klientov. Záchranári nám poskytli ozaj vzácne a užitočné informácie, za čo im veľmi ďakujeme.
  • 22.10.2021
 • Kaviareň u Stromovákov

  Dňa 20.10.2021 sme v satelitnom pracovisku – DSS pre dospelých v Trnave na Stromovej ulici „otvorili“ Kaviareň u Stromovákov. O prípravu kávy a čaju a o obsluhu sa postarali samotní klienti za asistencie pracovníkov zariadenia. Samozrejme nechýbal ani koláčik ku káve. Pretože mala kaviareň veľký úspech, otvorená bude vždy v stredu od 13.00 do 14.30 hodiny.
  • 20.10.2021
 • Tvorba dekorácií v DSS a ZPS Senica

  Dňa 19.10. klienti Domova sociálnych služieb a Zariadenia pre seniorov Senica vytvárali dekorácie k blížiacemu sa Sviatku všetkých svätých, ktoré zanesú ako spomienku na hroby svojich blízkych.
  • 19.10.2021
 • Návšteva farmárskych trhov v DSS Šoporňa - Štrkovec

  V mesta Šaľa sa pravidelne konajú farmárske trhy , kde je možné si zakúpiť rôzne chutné výrobky alebo darčekové predmety. A tak sa skupinka našich prijímateľov na ne vybrala. Prešli si pešiu zónu plnú rôznych stánkov, nakúpili si dobroty v potravinách a nevynechali posedenie v cukrárni pri kávičke a zákusku. Po príchode do zariadenia nám nadšene opisovali čo videli a koho stretli.
  • 15.10.2021
 • Jesenná výzdoba v DSS pre deti a dospelých Šoporňa- Štrkovec

  Ani naši najstarší obyvatelia sa nenechali zahanbiť a spolu so svojou inštruktorkou si v duchu jesene vyzdobili svoju spoločenskú miestnosť. Ruku k dielu priložili všetci a zo spoločného diela sa veľmi tešili. Veď posúďte sami.
  • 13.10.2021
 • V CSS Jahodná vyrábali šarkanov

  8. októbra 2021 v Centre sociálnych služieb Jahodná sme zorganizovali tvorivé dielne zamerané na prípravu a výrobu lietajúcich šarkanov. Cieľom podujatia bolo nielen aktivovať všetkých zúčastnených do prípravy a výroby papierových šarkanov, ale aj zlepšiť u klientov jemnú motoriku, či rozvoj myslenia a fantázie pri ich výrobe.

  Každá skupina mala pripravené rôzne materiály, s ktorými pracovali ako napr. papier, látky a pod. Popri tom sme viedli aj diskusiu a besedovali o šarkanoch a drakoch, ich histórii a pôvode ako aj o ich význame. Po dokončení svojich prác, sme s klientmi tieto šarkany vystavili vo vestibule a potleskom sme vybrali najkrajšieho šarkana. Po vyhodnotení sme nimi vyzdobili vestibul. Klienti sa aktívne a s elánom zapojili do činností, družne pritom viedli komunikáciu a upevňovali vzájomné vzťahy.
  • 08.10.2021
 • Športový deň v DD a DSSpD v Seredi

  ŠPORTOVÝ DEŇ
„V zdravom tele, zdravý duch“. Toto príslovie platí pre všetky vekové kategórie. Tento rok sa uskutočnil v poslednú septembrovú stredu už 16ty ročník. Tento rok bol v komornejšej podobe, bez účasti iných zariadení. Napriek tomu nám to chuť zašportovať si, zasúťažiť si nikto a nič nevedel zobrať. Podujatie bolo rozdelené na 2 časti. V prvej časti súťažili tri družstvá. Každé oddelenie reprezentovali traja športovci. V druhej časti si zasúťažili jednotlivci. V rôznych športových disciplínach si mohli nazbierať žetóny, ktoré sa dali zameniť za dobrôtky podľa vlastného výberu. Nikto neodišiel bez odmeny. Prajeme si, aby aj 17. ročník sa vydaril minimálne takto dobre, ak nie lepšie. Už teraz sa tešíme. 

  • 08.10.2021
 • Jesenný pobyt na Prašníku v DSS Zavar

  Ticho, pokoj a relax je základná charakteristika týždenného pobytu klientov Domova sociálnych služieb pre dospelých v Zavare. Tentokrát sme sa rozhodli pre Školu v prírode Dúbrava na Prašníku. Náš pobyt sa niesol v znamení aktívneho odpočinku.

  Turistika, spoznávanie nového kúta Slovenska, ale aj súťaže, hry a hudba. Klienti v malom kolektíve načerpali nové sily a prežili príjemný odpočinok. Ich spätná väzba bolo úprimné poďakovanie nie len vlastnému personálu , ktorí ich sprevádzal na pobyte, ale aj poďakovanie pani kuchárkam snažiacim sa spríjemniť tieto dovolenkové chvíle vynikajúcim jedlom. Všetci sa už tešia na budúci rok, kedy sa do tohto zariadenia na Prašníku radi vrátime.
  • 04.10.2021
 • Tradičná svätá omša v DSS Zavar

  Každý z nás prežíva chvíle ,keď s obavami očakávame, čo nám prinesie budúcnosť. Náš zdravotný stav je často vrtkavý a súčasná pandemická situácia nás všetkých veľmi zaťažuje. Prežívavame to všetci mladí, starí, zdraví, chorí......  Tieto pocity majú aj naši klienti, muži v DSS pre dospelých v Zavare.

  Už pravidelne každým rokom organizujeme a sprostredkovávame klientom svätú spoveď a následne Tradičnú svätú omšu, ktoré nie sú určené len prijímateľom sociálnych služieb ale aj  zamestnancom DSS. Samotný akt tohtoročnej svätej omše celebroval správca zavarskej farnosti JCLic Ján Bederka.

  Klienti a zamestnanci pripravili všetko tak, aby slávnostná omša mohla prebehnúť v poriadku. Jesenné počasie nám prialo, a všetci spoločne sme zasadli do pripravených lavíc. Po ťažkom období sme s ľahkosťou prijímali slová kňaza a pocítili sme duševný pokoj. Areálom sa rozľahlo zvonivé celebrovanie duchovného. Tak sme mohli previesť i vnútorný rozhovor s Bohom. Poďakovali sme sa za všetko čo máme a zapálili sme sviečku za tých, ktorí sa s nami už navždy rozlúčili.
  • 03.10.2021
 • Jesenné posedenie so Stromovákmi v DSS Zavar

  Dňa 1.10.2021 sa v priestoroch DSS pre dospelých Zavar, satelitné pracovisko I., Trnava uskutočnilo jesenné posedenie klientov, rodičov, príbuzných a zamestnancov.

  Posedenie prebiehalo v príjemnej atmosfére. Všetci sme sa stretli spoločne po viac ako roku (vzhľadom k pandemickej situácii) a preto bola vrava neutíchajúca a nálada výborná. Areálom zariadenia rozvoniavala kapustnica, ktorú pripravili zamestnanci zariadenia a vôňa dobrôt, ktoré napiekli maminky klientov DSS.
  • 01.10.2021
 • Divadelné predstavenie potešilo klientov Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb pre dospelých v Seredi

  Zábavné divadelné predstavenie nám prišli do nášho zariadenia zahrať herci Roman Pomajbo a Oľga Belešová s názvom „Zoznamka“ dňa 1. 10. 2021. Celé vystúpenie bolo plné humorných situácií a zábavy. Ich výborný výkon sme odmenili veľkým potleskom.
  • 01.10.2021
1 2 3 4 5 6 »
Vytvorené dňa: 08.10.2020
Aktualizované dňa: 11.12.2020

Zaujala vás táto informácia? Zdieľajte ju ďalej.

Aktuality

65197

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

Pripravili sme prehľadný zoznam zariadení, ktoré ponúkajú možnosť očkovania aj bez predchádzajúcej registrácie počas týždňa (aktuálny k 25.10.2021).

TTSK - Participatívny rozpočet

Na podanie projektov do participatívneho rozpočtu ostáva niekoľko dní

Trnavský samosprávny kraj spustil začiatkom septembra tretí ročník participatívneho rozpočtu. Na realizáciu víťazných projektov je v rozpočte vyčlenených 250-tisíc eur. Občianske združenia, neziskové organizácie a fyzické osoby môžu prihlásiť svoj nápad už len do piatka 29. októbra 2021. Na svoj komunitný zámer môžu získať až 5-tisíc eur. O víťazných projektoch budú prostredníctvom online hlasovania rozhodovať aj obyvatelia kraja.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky