Jump to content

Župa otvorila svoje štvrté veľkokapacitné očkovacie centrum v kraji

Publikované:

V sobotu 8. mája 2021 trnavská župa otvorila už svoje štvrté veľkokapacitné očkovacie centrum. Nachádza sa v športovej hale Družba v Trnave.

Zobraziť galériu Otvorenie nového veľkokapacitného očkovacieho centra (2)Otvorenie nového veľkokapacitného očkovacieho centra (3)Otvorenie nového veľkokapacitného očkovacieho centra (4)

V sobotu v ňom bolo zaočkovaných 2.000 ľudí vakcínou Pfizer/BioNTech. V nedeľu je v pláne podať 2.000 dávok vakcín Moderna, ktorú župa podáva po prvýkrát. Obe očkovacie látky sú určené primárne pre ľudí s vekom 50 a viac rokov.

„Otvorili sme štvrté veľkokapacitné očkovacie centrum. V športovej hale na Rybníkovej sme tento víkend očkovali vakcínami Pfizer a premiérovo aj Modernou. Kapacita v Strednej zdravotníckej škole bola určená pre druhú dávku vakcíny od AstraZeneca,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Konzultácie a samotné podávanie vakcín bude i v novom centre v réžii ambulantných lekárov a sestier. Organizačne centrum zabezpečuje trnavská župa v priestoroch vypožičaných od krajského mesta.

„Od konca februára prevádzkujeme veľkokapacitné centrá v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave. Vďaka ďalšiemu centru môžeme pokračovať v nastavenom tempe podávania prvej dávky vakcíny. Zároveň ľudí preočkovávame druhou dávkou. S týmto cieľom pripravujeme otvorenie piateho veľkokapacitného očkovacieho centra, a to v spolupráci s piešťanskými kúpeľmi,“ avizoval župan Viskupič.

Vzhľadom k vyššiemu počtu dostupných vakcín a rozširovaniu kapacity očkovania župa hľadá dobrovoľníkov s vekom nad 18 rokov. V župných očkovacích centrách sú vítaní všetci záujemcovia s chuťou pomôcť, a tak prispieť k skorému návratu k bežnému životu.

Informácie o očkovaní, v slovenskom aj maďarskom jazyku, ako aj mapy očkovacích

centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke

https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie.

Všetky informácie pravidelne aktualizujeme aj na našich sociálnych sieťach. Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa.

Jozef Viskupič, trnavský župan

News

IMG-20210618-WA0005

V Trnavskom kraji pribudne turistická útulňa novej generácie

Turistika v lesoch Trnavského kraja už čoskoro dostane úplne nový rozmer. Turistickí nadšenci prechádzajúci Malými Karpatami budú mať možnosť oddýchnuť si a prenocovať v úplne novej útulni už koncom tohto roka. Príbeh vznikajúcej útulne v Trnavskom kraji je zaujímavý tým, že spojil viacerých partnerov so zanietením pre pešiu turistiku. 

Jump to main navigation
Jump to the top of the page