Skočiť na obsah

Podpora zdravia

Podporujeme zdravie na správnom mieste

V čase globálnej pandémie a jej negatívneho dopadu na všeobecné zdravie, sa ambulantní všeobecní lekári a ich pomoc pri liečbe a zamedzení šírenia vírusu stali mimoriadne dôležitými a kľúčovými. Naša župa si ich prístup náležite cení. Zároveň si však plne uvedomujeme ich nedostatok a neustále sa znižujúci počet ambulancií všeobecného lekárstva v našom kraji.

Trnavský samosprávny kraj preto v marci 2021 spustil motivačný program Rozvoj a podpora zdravotníctva pre všeobecných lekárov, ktorý je určený na zvýšenie kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Jeho cieľom je účinne prilákať do nášho kraja nových a mladých lekárov v odbore všeobecné lekárstvo pre dospelých a všeobecné lekárstvo pre deti a dorast. Na tento účel sme vyčlenili celkovo až 400 000 €.

V júli 2021 za týmto účelom TTSK prijalo aj Všeobecne záväzné nariadenie o poskytovaní finančného príspevku na bývanie pre špecifické skupiny s cieľom zlepšiť dostupnosť a kvalitu zdravotnej starostlivosti na území trnavskej župy.

Vytvorené dňa: 21.09.2021
Aktualizované dňa: 23.09.2021

Zaujala vás táto informácia? Zdieľajte ju ďalej.

Aktuality

65197

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

Pripravili sme prehľadný zoznam zariadení, ktoré ponúkajú možnosť očkovania aj bez predchádzajúcej registrácie počas týždňa (aktuálny k 25.10.2021).

TTSK - Participatívny rozpočet

Na podanie projektov do participatívneho rozpočtu ostáva niekoľko dní

Trnavský samosprávny kraj spustil začiatkom septembra tretí ročník participatívneho rozpočtu. Na realizáciu víťazných projektov je v rozpočte vyčlenených 250-tisíc eur. Občianske združenia, neziskové organizácie a fyzické osoby môžu prihlásiť svoj nápad už len do piatka 29. októbra 2021. Na svoj komunitný zámer môžu získať až 5-tisíc eur. O víťazných projektoch budú prostredníctvom online hlasovania rozhodovať aj obyvatelia kraja.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky