Skočiť na obsah

Podpora zdravia

Podporujeme zdravie na správnom mieste

V čase globálnej pandémie a jej negatívneho dopadu na všeobecné zdravie, sa ambulantní všeobecní lekári a ich pomoc pri liečbe a zamedzení šírenia vírusu stali mimoriadne dôležitými a kľúčovými. Naša župa si ich prístup náležite cení. Zároveň si však plne uvedomujeme ich nedostatok a neustále sa znižujúci počet ambulancií všeobecného lekárstva v našom kraji.

Trnavský samosprávny kraj preto v marci 2021 spustil motivačný program Rozvoj a podpora zdravotníctva pre všeobecných lekárov, ktorý je určený na zvýšenie kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Jeho cieľom je účinne prilákať do nášho kraja nových a mladých lekárov v odbore všeobecné lekárstvo pre dospelých a všeobecné lekárstvo pre deti a dorast. Na tento účel sme vyčlenili celkovo až 400 000 €.

V júli 2021 za týmto účelom TTSK prijalo aj Všeobecne záväzné nariadenie o poskytovaní finančného príspevku na bývanie pre špecifické skupiny s cieľom zlepšiť dostupnosť a kvalitu zdravotnej starostlivosti na území trnavskej župy.

Vytvorené dňa: 21.09.2021
Aktualizované dňa: 23.09.2021

Zaujala vás táto informácia? Zdieľajte ju ďalej.

Aktuality

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

DSC05102

Župa cez víkend zaočkovala ďalšie tisíce záujemcov

Trnavský samosprávny kraj počas 15. a 16. januára 2022 očkoval vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave. Dokopy bolo podaných 4. 836 dávok vakcín Janssen a Pfizer/BioNTech, z toho 417 dávok vakcín bolo podaných deťom vo veku od 5 do 11 rokov.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky