Jump to content

Na Záhorí trnavská župa tento rok zrekonštruovala deväť úsekov ciest a jeden most

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj zmodernizoval ďalšie úseky ciest a mostov, ktoré patria medzi 54 projektov naplánovaných na tento rok.

Zobraziť galériu Nová vozovka medzi Lakšárskou Novou Vsou a Borským MikulášomZrekonštruovaný prieťah Kútmi

Správa a údržba ciest TTSK obnovila deväť úsekov ciest II. a III. triedy v okresoch Senica a Skalica. Rekonštrukcie v hodnote viac ako 1,8 milióna eur sa týkali úsekov v obciach Čáry, Kúty a Sobotište, ako aj úsekov medzi Borským Mikulášom a Lakšárskou Novou Vsou, respektíve Lopašovom a Oreským. Zmodernizovaný bol aj most cez potok Vrbovčianka za obcou Sobotište.

 

„Regionálne cesty na Záhorí sú frekventované a často po nich jazdia aj kamióny. Poškodené úseky postupne rekonštruujeme tak, aby boli bezpečnejšie a komfortnejšie. Tento rok sme zrealizovali deväť projektov a desiaty dokončujeme. Investícia do modernizácie viac ako deviatich kilometrov ciest sa vyšplhala na vyše 1,8 milióna eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Do rekonštrukcie takmer dvojkilometrového úseku prieťahu cez obce Kúty investovala župa 450-tisíc eur. Na ceste II/500 sa rekonštruovali celkovo štyri úseky. Okrem dvoch v Čároch a jedného v Kútoch, prešiel rekonštrukciou aj prieťah cez obec Sobotište. Ako poznamenal župan Viskupič, „za 33 rokov bola táto komunikácia značne opotrebovaná. Prechádza ňou kamiónová doprava, ktorá sa v Kútoch napája na diaľnicu D2. Bol najvyšší čas tento úsek obnoviť. S rekonštrukciami na Záhorí samozrejme nekončíme, a ďalších deväť projektov máme pripravených na budúci rok.“

 

V návrhu rozpočtu župy, ktorý bude Zastupiteľstvo TTSK schvaľovať v stredu 8. decembra 2021, sa počíta aj s rekonštrukciou trojkilometrového úseku cesty II. triedy zo Šaštína do Petrovej Vsi. Ďalej ide napríklad o modernizáciu cesty III. triedy zo Smrdákov do Oreského, respektíve troch mostov cez potok Chvojnica pri Holíči, Dubovciach a Popudinských Močidľanoch.

 

Zoznam desiatich projektov v okresoch Senica a Skalica, ktoré SÚC TTSK zrealizovala v roku 2021:

 

  1. Rekonštrukcia cesty II/500 Kúty - Čáry 1.
  2. Rekonštrukcia cesty II/500, Prieťah obcou Čáry - 1.
  3. Rekonštrukcia cesty II/500, Prieťah obcou Čáry - 2.
  4. Rekonštrukcia cesty II/500, Sobotište - prieťah
  5. Rekonštrukcia cesty II/500, Kúty - prieťah
  6. Rekonštrukcia cesty II/590, Lakšárska Nová Ves - Borský Mikuláš
  7. Rekonštrukcia cesty III/1149, Prietrž - prieťah
  8. Rekonštrukcia cesty III/1134, Gbely - prieťah
  9. Rekonštrukcia cesty III/1126, Lopašov – Oreské (prebieha rekonštrukcia)
  10. Rekonštrukcia mosta M5237, most cez potok Vrbovčianka za obcou Sobotište

News

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

Jump to main navigation
Jump to the top of the page