Skočiť na obsah

Nadácia DAR

NADÁCIA DAR približuje konkrétnu pomoc k občanom, ktorí ju najviac potrebujú.

Zobraziť galériu

Našim poslaním je pomáhať obyvateľom kraja, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. Takáto cielená pomoc však často presahuje aj hranice Trnavského kraja.

Nadácia Dar bola založená v roku 2004 Trnavským samosprávnym krajom. Odvtedy podávame pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú. Poskytnutím finančnej podpory tak pomáhame prekonať zložité životné obdobie obyvateľom v nepriaznivej sociálnej situácii alebo zdravotnom stave, ako i rozvíjať talent mladých umelcov či športovcov.

Nadácia Dar podporuje aktivity, ktoré sú primárne zamerané na tieto oblasti podpory:

  • podpora starých, chorých, bezmocných občanov a občanov v núdzi;
  • podpora organizáciám zabezpečujúcim liečbu a starostlivosť starých, chorých, bezmocných občanov a občanov v núdzi;
  • podpora mladých umeleckých, športových a iných talentov ;
  • podpora organizáciám a zariadeniam s predmetom činnosti výchovy a vývoja mladých umelcov, športovcov či iných talentov.

V období od roku 2004 do konca roku 2020 nadácia rozdelila takmer 174 000 eur, z toho 133 000 eur fyzickým osobám, predovšetkým na zabezpečenie starostlivosti o zdravotne znevýhodnených, či na preklenutie ťažkej životnej situácie. Pomoc od župnej nadácie dostalo doposiaľ 375 rodín. Nadácia prispieva aj právnickým osobám najmä na podporu liečby, rehabilitácie, ako aj na rôzne zdravotné pomôcky, ktoré neprepláca zdravotná poisťovňa. Od začiatku roka 2021 sme rozdelili ďalších 3 750 eur medzi 17 rodín v núdzi.

Podrobný prehľad našej pomoci za jednotlivé roky nájdete v tabuľke nižšie.


 

Vytvorené dňa: 28.11.2018
Aktualizované dňa: 13.07.2021

Zaujala vás táto informácia? Zdieľajte ju ďalej.

Aktuality

cyklobusy-3

Cyklobusom od vody k vode za zážitkami v Trnavskom kraji

Od 28. júla 2021 sa turisti môžu vybrať za cyklotrasami v Trnavskom kraji pohodlne a bezpečne dvakrát denne každú prázdninovú stredu až do konca augusta. Kúpia si lístok, nastúpia, odložia si bicykel do stojanu, usadia sa na miesto a cyklobus ich odvezie zo Senca cez Jelku až do Čilistova.

WhatsApp Image 2021-07-28 at 14.35.30

Župa bude cez víkend očkovať aj v obchodných domoch

V troch veľkokapacitných očkovacích centrách trnavskej župy sa počas najbližšieho víkendu budú môcť záujemcovia nechať zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 aj bez predchádzajúcej registrácie. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Skalici budú prítomní aj pediatri, teda príležitosť nechať sa zaočkovať dostanú aj záujemcovia vo veku od 12 rokov v sprievode zákonného zástupcu.
V sobotu bude trnavská župa premiérovo očkovať v obchodných centrách, a to v Galante a Hlohovci, kde bude podávaná jednodávková vakcína Janssen z portfólia Johnson & Johnson.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky