Skočiť na obsah

Župná paralympiáda

Župná paralympiáda TTSK s medzinárodnou účasťou


Trnavský samosprávny kraj pripravuje v septembri 2019 XII. ročník „Župnej paralympiády TTSK s medzinárodnou účasťou“ pre 80 - 100 účastníkov (zdravotne postihnutých športovcov a ich asistentov, hostí), z toho 40 účastníkov pricestuje z Česka a Maďarska.

Športové disciplíny:
  • Futbal mužov
  • Šach mužov a žien
  • Streľba
Cieľom podujatia je podporiť olympijskú myšlienku medzi športovcami so zdravotným postihnutím a ich integráciu do spoločnosti a zachovať tradíciu športu zdravotne postihnutých športovcov formou Župnej paralympiády.
Mottom a základnou myšlienkou je:
 
„NIKTO NIE JE INÝ, VŠETCI SME SI ROVNÍ“.

Hlavným organizátorom Župnej paralympiády je Trnavský samosprávny kraj, spoluorganizátormi sú Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov a Slovenský paralympijský výbor.

Župná paralympiáda sa uskutoční pod záštitou župana TTSK.

 
Vytvorené dňa: 11.01.2019
Aktualizované dňa: 06.08.2019
Zaujala vás táto informácia? Zdieľajte ju ďalej.

Aktuality

Oslavy 75. výročia SNP v Senici

V senickom okrese si pripomenieme udalosti Slovenského národného povstania. Návštevníci si budú môcť uctiť pamiatku zosnulých hrdinov, zároveň však budú mať možnosť dozvedieť sa viac o významných historických udalostiach nášho národa a osláviť víťazstvo nad fašizmom.

Akcie Hvezdárne a planetária v Hlohovci na september

Hlohovecká hvezdáreň si pre vás opäť pripravila skvelý program. Nájdete u nich aj zmodernizované digitálne planetárium, pričom každé podujatie je sprevádzané hemisférickými fulldome projekciami v úžasnom rozlíšení projektorom 4K.

KOMP 2019 – Panoráma súčasného umenia

Spoločná výstava výtvarníkov KOMP – Panoráma súčasného umenia 2019 bola slávnostne otvorená vo výstavných priestoroch Žitnoostrovského múzea v Dunajskej Strede dňa 15. augusta 2019.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky