Skočiť na obsah

Župná paralympiáda

Župná paralympiáda TTSK s medzinárodnou účasťou


Trnavský samosprávny kraj pripravuje v septembri 2019 XII. ročník „Župnej paralympiády TTSK s medzinárodnou účasťou“ pre 80 - 100 účastníkov (zdravotne postihnutých športovcov a ich asistentov, hostí), z toho 40 účastníkov pricestuje z Česka a Maďarska.

Športové disciplíny:
  • Futbal mužov
  • Šach mužov a žien
  • Streľba
Cieľom podujatia je podporiť olympijskú myšlienku medzi športovcami so zdravotným postihnutím a ich integráciu do spoločnosti a zachovať tradíciu športu zdravotne postihnutých športovcov formou Župnej paralympiády.
Mottom a základnou myšlienkou je:
 
„NIKTO NIE JE INÝ, VŠETCI SME SI ROVNÍ“.

Hlavným organizátorom Župnej paralympiády je Trnavský samosprávny kraj, spoluorganizátormi sú Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov a Slovenský paralympijský výbor.

Župná paralympiáda sa uskutoční pod záštitou župana TTSK.

 
Vytvorené dňa: 11.01.2019
Aktualizované dňa: 06.08.2019
Zaujala vás táto informácia? Zdieľajte ju ďalej.

Aktuality

Gymnazisti v Piešťanoch pomáhajú v boji proti koronavírusu

„Práca dobrovoľníkov nie je nezaplatená preto, že nemá cenu, ale preto, že je neoceniteľná.“

Trnavská župa má kontajnerovú zubnú ambulanciu pre pacientov s ochorením COVID-19

Trnavský župan Jozef Viskupič dnes, spolu s ministrom obrany Jaroslavom Naďom, odovzdali zubným lekárom kontajnerovú zubnú ambulanciu. TTSK, aktuálne ako jediný kraj, má k dispozícii tento typ ambulancie, v ktorej bude poskytovaná zubná zdravotná starostlivosť. Kontajnerovú ambulanciu, ktorá je súčasťou vojenskej poľnej nemocnice, zapožičalo Ministerstvo obrany SR.

Rokovanie zastupiteľstva TTSK bude prostredníctvom videokonferencie

Trnavský župan Jozef Viskupič zvoláva rokovanie Zastupiteľstva TTSK na 15. apríla 2020. Národná rada SR v skrátenom legislatívnom konaní a v prvom čítaní schválila možnosť samosprávnym zastupiteľstvám rokovať aj prostredníctvom videokonferencie.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky