Skočiť na obsah

 

Informácia k tarife

 

Trnavský samosprávny kraj s účinnosťou od 1.7.2021 stanovuje maximálnu výšku tarify cestovného v územnom obvode Trnavského samosprávneho kraja vo vnútroštátnej pravidelnej autobusovej doprave osôb, ak vzdialenosť od východiskovej zastávky po konečnú zastávku nepresahuje 105 km vydaním novej TARIFY V PRÍMESTSKEJ AUTOBUSOVEJ DOPRAVE v TTSK č.1/2021

 

  1. nadväznosti na § 10 vyhlášky Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky č. 5 /2020 Z. z. ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia týkajúce sa objednávania verejnej osobnej dopravy, bolo potrebné zosúladiť štruktúru základných tarifných skupín cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave, ako aj zjednotiť spôsob dokladovania nároku na poskytnutie zľavy.

 

Zapracovaním ustanovení Vyhlášky č.5/2020 nastali zmeny v nasledovných tarifných skupinách cestujúcich v TTSK:

 

1. tarifná kategória deti do 16 rokov

V zmysle vyhlášky č. 5/2020 sa pôvodná tarifná kategória deti do 15 rokov zmenila na deti do 16 rokov.

 

2. tarifná skupina osôb nad 70 rokov veku – zavedenie SENIOR PASU TTSK

Osobitné cestovné pre osoby nad 70 rokov veku sa poskytuje nad rámec vyhlášky č. 5 /2020. V súlade s postupnými prípravami na zavedenie integrovaného dopravného systému na území Trnavského samosprávneho kraja bude táto kategória cestujúcich prepravovaná bezplatne. Podmienkou využívania bezplatnej prepravy pre osoby nad 70 rokov veku je nahratie tzv. SENIOR PASU TTSK na dopranú (čipovú) kartu, ktorú si cestujúci vybaví u dopravcu a to predložením svojho platného dokladu totožnosti. Cestujúci zaplatí ročný prolongačný poplatok vo výške 5 € a následne celý rok cestuje v autobusoch prímestskej autobusovej dopravy bezplatne.

 

V zmysle vyhlášky č. 5/2020 bola vytvorená kategória cestujúcich od dosiahnutia referenčného resp. dôchodkového veku.

3. tarifná skupina osoby 62+ s poskytnutou zľavou vo výške 25 % zo súčasného jednosmerného cestovného plateného v hotovosti alebo prostredníctvom dopravnej (čipovej) karty.

 Prietrž-autobusové spoje na zavolanie

Od 02.09.2019 je spustený nový pilotný projekt do/z osád v Prietrži: Doľné Paseky, Podhorie a Horný Deberník a to počas pracovích dní poobede budú premávať na základe telefonickej objednávky č. tel. 0917 095 167 spoje na zavolanie. Spoje zabezpečuje a financuje Trnavský samosprávny kraj prostredníctvom spoločnosti ARRIVA Trnava, a.s. na obsluhu územia s nízkou frekvenciou cestujúcich. Bližšie informácie a cestovný poriadok nájdete tu


 

Vytvorené dňa: 28.01.2019
Aktualizované dňa: 08.07.2021

Zaujala vás táto informácia? Zdieľajte ju ďalej.

Aktuality

cyklobusy-3

Cyklobusom od vody k vode za zážitkami v Trnavskom kraji

Od 28. júla 2021 sa turisti môžu vybrať za cyklotrasami v Trnavskom kraji pohodlne a bezpečne dvakrát denne každú prázdninovú stredu až do konca augusta. Kúpia si lístok, nastúpia, odložia si bicykel do stojanu, usadia sa na miesto a cyklobus ich odvezie zo Senca cez Jelku až do Čilistova.

WhatsApp Image 2021-07-28 at 14.35.30

Župa bude cez víkend očkovať aj v obchodných domoch

V troch veľkokapacitných očkovacích centrách trnavskej župy sa počas najbližšieho víkendu budú môcť záujemcovia nechať zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 aj bez predchádzajúcej registrácie. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Skalici budú prítomní aj pediatri, teda príležitosť nechať sa zaočkovať dostanú aj záujemcovia vo veku od 12 rokov v sprievode zákonného zástupcu.
V sobotu bude trnavská župa premiérovo očkovať v obchodných centrách, a to v Galante a Hlohovci, kde bude podávaná jednodávková vakcína Janssen z portfólia Johnson & Johnson.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky