Skočiť na obsah

Na akcii SHE RUNS v Paríži sa zúčastnili aj študentky Strednej športovej školy Jozefa Herdu v Trnave

Publikované:

Zobraziť galériu IMG_3205.jpegIMG_3062.jpegIMG_20190313_171045.jpg

21. 3. 2019 – Žiačky zo Strednej športovej školy Jozefa Herdu v Trnave dostali možnosť stráviť neuveriteľný týždeň (11. – 16.3.2019) v Paríži, ktorú, samozrejme, neodmietli. Ponuku dostali vyslovene iba dievčatá, pretože akcia SHE RUNS – Active Girls Lead chcela ukázať, že aj mladé baby si rady zašportujú  a predstaviť možno budúce úspešné športovkyne, či líderky v športovom hnutí. 
Často bývajú mužské športy populárnejšie a sledovanejšie, preto ISF (Medzinárodná federácia školského športu) s podporou Európskej komisie zorganizovala túto udalosť, kde si mohli gymnazistky zašportovať, vyblázniť sa, či sa aj niečomu priučiť. Išlo taktiež o to, vyrovnať rodovú rovnosť v športe, aby sa dievčatá necítili ukrivdené.
Pán zástupca a niektorí učitelia dali dokopy skvelý tím dvanástich športovkýň, ale aj žiačok z nešportových tried, ktoré mali reprezentovať Slovensko medzi ďalšími tridsiatimi dvoma krajinami z rôznych kútov sveta. Do hlavného mesta Francúzska prišli zvedavé a plné očakávaní, keďže išlo o prvý ročník daného projektu. Bolo to niečo nepoznané a o to zaujímavejšie. Každý deň čakal na dievčatá a ich mentorov pripravený pestrý program od spoznávania Paríža, cez športové aktivity a prednášky až po behanie menšieho nesúťažného maratónu popri rieke Seine. Všetko naplánovali a zorganizovali vo veľmi priateľskom a zábavnom duchu, o  účastníkov bolo postarané a pomocnú ruku ochotne podávali po anglicky hovoriace dobrovoľníčky.
Všetky krajiny sa veľmi dobre zabavili, no dve dievčatá z každej skupiny mohli preukázať svoju zdatnosť v anglickom jazyku napísaním motivačného listu, ktorý im otvoril bránu k poslednej najdôležitejšej aktivite. Išlo o plánovanie  projektu možnej športovej udalosti, ktorú by dokázali aj vlastnými silami zrealizovať.
Hlavným cieľom bolo zaujať stredoškolákov a postrčiť ich k pohybu nezvyčajným a zábavným spôsobom. Taktiež sa zamýšľali nad tým, prečo sa mladí ľudia vo všeobecnosti stránia športu, či naopak, ak sa mu radi venujú, aby sa naučili vytvoriť originálny nápad jednoduchým spôsobom.
Do domovskej krajiny sme sa všetky vrátili nadšené, namotivované,  pripravené šíriť myšlienku ďalej a odhodlané predviesť pripravené aktivity počas našej blížiacej sa akcii Dni zdravia. Sme neskutočne vďačné, že spomedzi všetkých stredných  škôl na Slovensku vybrala Slovenská asociácia športu na školách práve nás, a že sme  mohli  nabrať nové skúsenosti, inšpiráciu a zážitky. Veríme, že projekt SHE RUNS bude mať pozitívne ohlasy a stane sa pravidelnou akciou vychovávajúcou budúce šikovné ženské líderky. 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Výstava diela Alexandra Salontaya

Galéria Jána Koniarka a Trnavský samosprávny kraj vás pozývajú na výstavu diela maliara a grafika Alexandra Salontaya. Od jeho poslednej individuálnej výstavy uplynulo takmer 45 rokov.

Župa pomôže obciam s pokrytím výdavkov vynaložených počas pandémie

Mestá a obce na území Trnavského samosprávneho kraja, ktoré sú súčasťou Centrálneho krízového fondu (CKF), dostanú finančnú pomoc. Trnavská župa podporí 24 samospráv celkovou sumou 88 500 eur. Finančné prostriedky sú určené na refundáciu nákladov, ktoré obciam a mestám vznikli v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Trnavský župan rokoval s vicepremiérom o posilnení kompetencií samosprávnych krajov

Predseda Trnavského samosprávneho kraja a predseda združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič dnes v Trnave prijal podpredsedu vlády Slovenskej republiky Štefana Holého. Rokovali o reforme verejnej správy a o dodržiavaní legislatívneho procesu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky