Skočiť na obsah

Pravidelné stretnutia vlády a zástupcov samosprávnych krajov sú overenou dobrou praxou

Publikované:

Zobraziť galériu

24. 5. 2019 – V Českom Krumlove sa uskutočnilo historicky prvé stretnutie zástupcov samosprávnych krajov Slovenskej a Českej republiky. Združenie samosprávnych krajov – SK 8 a Asociácie kraju České republiky rokovali o aktuálnych témach a rozvoji ďalšej vzájomnej spolupráce. 
 
„Toto historicky prvé spoločné rokovanie vnímam ako začiatok novej éry  samosprávnych krajov. Zdieľanie našich skúsenosti a riešení problémov v oblasti dopravy, školstva, zdravotníctva či sociálnych služieb môže regióny oboch krajín posúvať dopredu," povedal trnavský župan a predseda SK8 J. Viskupič. 
 
Témou rokovania bola oblasť poskytovania sociálnych služieb a jej potreby nevyhnutného či dofinancovania či budovanie a modernizácia ciest v správe krajov. V oblasti školstva je aktuálna téma duálneho vzdelávania, kde si kraje môžu intenzívne vymieňať svoje skúsenosti. 
 
„Stretnutie s českými kolegami nám len potvrdilo, že pravidelné rokovania samospráv a vlády je overenou dobrou praxou a pomáha v rozvoji regiónov. Preto budeme pokračovať v našom úsilí a apelovať na vládu aby sa, aj po vzore Českej republiky, pravidelne konali spoločné rokovania SK 8 a vlády SR," doplnil J. Viskupič.
 

Aktuality

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky