Skočiť na obsah

Stovežatá Praha

Publikované:

Od 11. septembra sa žiaci zo Septimy A , II.A a I.A Gymnázia M. R. Štefánika v Šamoríne v sprievode pani profesorky Kloknerovej a v spolupráci s Gymnáziom Ľ. J. Šuleka v Komárne, zúčastnili štvordňovej exkurzie v Prahe.

Zobraziť galériu

Od 11. septembra sa žiaci zo Septimy A , II.A a I.A Gymnázia M. R. Štefánika v Šamoríne v sprievode pani profesorky Kloknerovej a v spolupráci s Gymnáziom Ľ. J. Šuleka v Komárne, zúčastnili štvordňovej exkurzie v Prahe.
Náš výlet sa začal v stredu ráno, keď nás pred gymnáziom vyzdvihol autobus so žiakmi a profesormi zo spomínaného gymnázia v Komárne. Prvú zastávku sme mali v Ledniciach, kde sme mali možnosť navštíviť Lednický zámok a pozrieť si mešitu, ktorá sa nachádzala v zámockom parku. Z Ledníc sme pokračovali priamo do hlavného mesta Českej republiky. Po príchode do cieľa sme sa vybrali k Žižkovskej veži, z ktorej sme sa pokochali nočným výhľadom stovežatej Prahy.
Nasledujúce dni sme navštívili Hradčany, malebnú Zlatú uličku a zastavili sme sa aj pri stene Johna Lennona, odkiaľ sme cez Karlov most prešli na Staroměstské náměstí. Dokonca sme videli aj smrtku zvoniacu na Pražskom orloji. Podaktorí z nás vošli aj do múzea čokolády spojeného s múzeom voskových figurín. Večer sme mali rozchod v Starom Meste, kde sme sa prechádzali historickými uličkami a nasávali sme atmosféru nočnej Prahy. V predposledný deň sme v programe mali dokonca zahrnutú návštevu Pražskej ZOO a návštevu Chodova.
Naším sprievodcom bol pán profesor Dragon z komárňanského gymnázia, ktorý nám počas celého výletu hovoril zaujímavé informácie o každej pamätihodnosti a celkovo o Prahe.
Celý výlet sa nám veľmi páčil, lebo sme si odniesli nové zážitky, navštívili sme nové miesta, spoznali sme nových ľudí a práve preto by sme sa potešili ďalším takýmto akciám a spoluprácam.

Alexandra Matulová
 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Od textu k inscenácii

Trnavské osvetové stredisko v Trnave v spolupráci s Divadlom Jána Palárika v Trnave s podporou Trnavského samosprávneho kraja pripravili divadelný workshop pre neprofesionálnych divadelníkov.

Tradícia zasadená do modernej doby

TOP turistická destinácia regiónu je názov jednej zo súťaží vyhlasovaných Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Výstava fotografií „Nežná revolúcia objektívom Milana Krupčíka“

Výstavná kolekciu tvoria autentické zábery z novembrových udalostí v roku 1989. Fotografie z novembrovej revolúcie vznikli spontánne. Úvodné zábery vtedy 24-ročného študenta Chemicko-technologickej fakulty a vedúceho fotokrúžku pri vysokoškolskom klube zachytávajú prvú demonštráciu študentov na Hviezdoslavovom námestí.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky