Skočiť na obsah

17. 11. - Medzinárodný deň predčasne narodených detí

Publikované:

V živote sa stretávame s rôznou podobou boja. Bojujú nielen dospelí, ale aj deti. Okrem udalostí, ktoré si 17. novembra pripomína celé Slovensko, teda deň boja za slobodu a demokraciu, si pripomíname aj Svetový deň predčasne narodených detí.

Zobraziť galériu

V živote sa stretávame s rôznou podobou boja. Bojujú nielen dospelí, ale aj deti. Okrem udalostí, ktoré si 17. novembra pripomína celé Slovensko, teda deň boja za slobodu a demokraciu, si pripomíname aj Svetový deň predčasne narodených detí. Tieto deti hľadajú svetlo, nádej, silu, aby mohli prežiť a potom si jedného dňa povedať: „Áno, zvládol som to, aj keď som tento svet chcel vidieť, a zakúsiť moc skoro.“ Pedagógovia a žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave si pripomenuli „Deň predčasniatok“ zapálením purpurovej sviečky, formou násteniek, ktoré informovali o danej problematike, činnosti OZ Malíček a súťažou Víťazstvo života. Do literárnej časti súťaže sa zapojilo 110 žiakov, ktorí písali na uvedenú tému poéziu a prózu. Výtvarnej časti súťaže sa zúčastnilo 32 súťažiacich. Všetci žiaci podali vynikajúce výkony, nešetrili fantáziou a talentom. Odborná porota to pri vyhodnocovaní vôbec nemala ľahké.

Výsledky súťaže sú nasledovné:

 

Výsledky súťaže sú nasledovné:

poézia

1. miesto - Fusková Lenka

2. miesto - Ščasnovičová Monika

3. miesto - Olexová Lujza

próza

1. miesto - Pekarovičová Nina

2. miesto - Dibala Šimon

3. miesto - Franková Lea

výtvarná súťaž

1. miesto - Fidlerová Paulína

2. miesto - Ferenczová Adriana

3. miesto - Jakubičková Barbara

 

Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom blahoželáme.

Organizátorky akcie: PhDr. Štefániková, PhDr. Hoštáková
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa pomôže obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu v Prešove

Trnavský samosprávny kraj dnes vyčlenil zo svojho rozpočtu 33 tis. €, ktoré poskytne obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu na Mukačevskej ul. v Prešove.

Schválený rozpočet župy vytvára priestor pre rozvojové projekty. Prioritou budú sociálne služby, vzdelávanie a rekonštrukcia ciest

Medzi hlavné priority roku 2020 patrí podpora modernizácie cestnej infraštruktúry, radikálna obmena techniky na údržbu ciest či podpora vzdelávania a sociálnych služieb. Poslanci zároveň odhlasovali pomoc pre ľudí zasiahnutých tragédiou v Prešove vo výške 33 tisíc eur.

Podujatia pre deti v Galante

Mestská knižnica Galanta si pre deti pripravila rôzne podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nie len oni ale aj rodičia. V oddelení pre deti zavládne príjemná atmosféra, ktorá sa bude ponímať rôznymi podujatiami.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky