Skočiť na obsah

17. 11. - Medzinárodný deň predčasne narodených detí

Publikované:

V živote sa stretávame s rôznou podobou boja. Bojujú nielen dospelí, ale aj deti. Okrem udalostí, ktoré si 17. novembra pripomína celé Slovensko, teda deň boja za slobodu a demokraciu, si pripomíname aj Svetový deň predčasne narodených detí.

Zobraziť galériu

V živote sa stretávame s rôznou podobou boja. Bojujú nielen dospelí, ale aj deti. Okrem udalostí, ktoré si 17. novembra pripomína celé Slovensko, teda deň boja za slobodu a demokraciu, si pripomíname aj Svetový deň predčasne narodených detí. Tieto deti hľadajú svetlo, nádej, silu, aby mohli prežiť a potom si jedného dňa povedať: „Áno, zvládol som to, aj keď som tento svet chcel vidieť, a zakúsiť moc skoro.“ Pedagógovia a žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave si pripomenuli „Deň predčasniatok“ zapálením purpurovej sviečky, formou násteniek, ktoré informovali o danej problematike, činnosti OZ Malíček a súťažou Víťazstvo života. Do literárnej časti súťaže sa zapojilo 110 žiakov, ktorí písali na uvedenú tému poéziu a prózu. Výtvarnej časti súťaže sa zúčastnilo 32 súťažiacich. Všetci žiaci podali vynikajúce výkony, nešetrili fantáziou a talentom. Odborná porota to pri vyhodnocovaní vôbec nemala ľahké.

Výsledky súťaže sú nasledovné:

 

Výsledky súťaže sú nasledovné:

poézia

1. miesto - Fusková Lenka

2. miesto - Ščasnovičová Monika

3. miesto - Olexová Lujza

próza

1. miesto - Pekarovičová Nina

2. miesto - Dibala Šimon

3. miesto - Franková Lea

výtvarná súťaž

1. miesto - Fidlerová Paulína

2. miesto - Ferenczová Adriana

3. miesto - Jakubičková Barbara

 

Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom blahoželáme.

Organizátorky akcie: PhDr. Štefániková, PhDr. Hoštáková
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavský župan rokoval s vicepremiérom o posilnení kompetencií samosprávnych krajov

Predseda Trnavského samosprávneho kraja a predseda združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič dnes v Trnave prijal podpredsedu vlády Slovenskej republiky Štefana Holého. Rokovali o reforme verejnej správy a o dodržiavaní legislatívneho procesu.

(Ne)všedné radosti

Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici pozýva priateľov umenia na jubilejnú autorskú výstavu výtvarných diel výtvarníčky Aleny Kováčovej – Trizuliakovej zo Senice, spoluzakladateľky a členky Združenia výtvarníkov SenART.

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky