Skočiť na obsah

Ako cestovať za jedno euro s rodinou po Trnavskom kraji

Publikované:

Často sa na nás obraciate s otázkou, ako využiť našu letnú cestovateľskú „akciu“ pre rodiny s deťmi. Spísali sme pre vás pár užitočných informácií, ako môžete cestovanie za 1 euro v Trnavskom kraji využiť naplno.

Zobraziť galériu

Kde si kúpite lístok?

Cestovať môžete troma dopravcami Trnavského samosprávneho kraja – ARRIVA Trnava, SKAND Skalica a SAD Dunajská Streda. U šoféra priamo v autobuse si vypýtajte rodinný lístok za 1 euro.

Ako cestujete s lístkom za 1 euro?

Vydajte sa z bodu A do bodu B. Spravte si výlet, užite turistiku a z bodu B, prípadne až C sa dostanete autobusom opäť na začiatok do bodu A.

Samozrejme, zastávok môžete mať aj viac a medzi jednotlivými zástavkami sa môžete prejsť alebo bicyklovať. Ktoré miesta sa rozhodnete preskúmať je len na vás, ale pamätajte - musíte sa vždy vrátiť do stanice, z ktorej ste vyrážali.

Lístok vám platí do 23:59 daného dňa.

Modelová situácia:

Martin s rodinou štartuje z autobusovej stanice v Trnave o 8:00. Ich prvá zastávka je v Smoleniciach, odkiaľ začínajú turistiku a skončia na zastávke v Bukovej. V Bukovej o 15:00 vezmú autobus naspäť do Trnavy.

Ako cestovat s autobusom za 1 euro
Ako cestovať po Trnavskom kraji s rodinným lístkom za 1 euro.

Kto môže využívať rodinný lístok za 1 euro?

Na rodinný lístok sa môže prepraviť až 5 osôb v kombinácii 2 dospelí + 3 deti alebo 1 dospelý + 4 deti. V každej skupine musí byť aspoň jedna dospelá osoba a jedno dieťa do 18 rokov. Dospelou osobou nemusí byť rodič dieťaťa. Pozor, podmienkou je, aby ste sa do stanice vrátili v rovnakom počte a „zostave“, v akej ste odchádzali.

Kedy môžete rodinný lístok využiť?

Cestovať môžete od prvého júla počas víkendov, sviatkov a dní pracovného pokoja.

Kam ísť na výlet?

Trnavský kraj ponúka veľa zaujímavých miest. Inšpirujte sa na stránke www.krajzazitkov.sk.

Nezabúdajte, stále platí povinné nosenie rúšok v autobusoch. Ak je to možné, dodržujte aj dostatočný odstup od osôb, s ktorými sa nezdržujete v jednej domácnosti.

Prajeme šťastnú cestu.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa opravuje úseky ciest


Trnavská župa tento rok opraví spolu takmer 50 km ciest II. a III. triedy v celom kraji. Rekonštrukcia a modernizácia sa týka až 21 úsekov ciest. K najdlhším opravovaným patria úseky ciest III. triedy Naháč – Dubové v okrese Trnava a Prietrž – Osuské v okrese Senica.

PRACOVNÉ PRÍLEŽITOSTI

Vyznáte sa v číslach a analýzach? Hľadáme analytikov a analytičky na juniorské aj seniorské pozície projektu Smart Región TTSK. 

Poslanci schválili plán ozdravenia stredných škôl

V priestoroch Strednej odbornej školy regionálneho rozvoja v Rakoviciach sa dnes uskutočnilo druhé mimoriadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK vo volebnom období 2017-2022. 

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky