Skočiť na obsah

Bezpečne za kultúrou v Trnavskej župe

Publikované:

Aj počas núdzového stavu je všetkých našich 18-ich kultúrnych inštitúcií prístupných pre individuálnych návštevníkov. Aby sa zamestnanci i návštevníci cítili pri získavaní umeleckých zážitkov bezpečnejšie, nakúpili sme hygienické a ochranné prostriedky za 20 tisíc eur.

Zobraziť galériu

Trnavský samosprávny kraj získal 20 tisíc eur z dotačnej výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, vďaka čomu zrealizuje projekt „Bezpečne za kultúrou“. Cieľom výzvy bolo pomôcť realizovať aktivity zamerané na zmiernenie dopadov koronakrízy v regiónoch.

„Fungovanie všetkých našich 18-ich kultúrnych inštitúcií výrazne ovplyvnila pandémia ochorenia Covid-19. Nakoľko čelia vysokým finančným výpadkom, nakúpili sme pre ne hygienické potreby a ochranné prostriedky. Chceme, aby sa zamestnanci i návštevníci cítili pri získavaní umeleckých zážitkov bezpečnejšie,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Realizácia projektu prispeje k zabezpečeniu dodržiavania protiepidemiologických opatrení v 18-ich kultúrnych inštitúciách v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja. Ide predovšetkým o opatrenia zamerané na prevenciu šírenia nového koronavírusu, ktorými sú prekrytie horných dýchacích ciest, dezinfekcia rúk, či priestorové rozostupy.

Popri nákupe materiálu kraj zabezpečí aj jeho následnú distribúciu. Okrem zmiernia dopadov koronakrízy na činnosť organizácií je cieľom projektu aj oživenie a rozvoj kultúry a cestovného ruchu.

Šesť župných múzeí, štyri osvetové strediská a dve galérie sú otvorené pre individuálnych návštevníkov a neustále prinášajú nové výstavy. Ponúkajú teda príležitosť na kultúrne vyžitie v období pandémie ochorenia Covid-19.

V bežnom režime fungujú aj štyri knižnice, ktoré čitateľov nabádajú, aby na nové myšlienky prichádzali v bezpečí domova aj počas sychravej jesene a blížiacich sa dlhých zimných večerov.

Predstavenia v Divadle Jána Palárika v Trnave sú dočasne zrušené, no aktuálne prebiehajú skúšky novej inscenácie o trnavskom futbale. Hvezdáreň a planetárium v Hlohovci pokračuje v plnení svojich vedecko-výskumných úloh.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Do predaja prichádza kniha, ktorá radí samosprávam a občianskym organizáciám, ako meniť opustené budovy na centrá kultúry a spoločenských inovácií

Nadácia Cvernovka v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom vydáva knihu s netradičným názvom “Nepredať! Zveľadiť!”. Publikácia analyzuje situáciu nevyužívaného samosprávneho majetku, konkrétne budov a areálov, ktoré by mohli byť regenerované komunitnými developerskými kolektívmi. Sleduje európsky, ale najmä slovenský kontext, jeho zákony a predpoklady. V niekoľkých kapitolách analyzuje existujúce a pripravované projekty po celom Slovensku a hľadá ich spoločné parametre.

Klimatická zmena, ale aj svet hoaxov a dezinformácií ako novembrové témy na gymnáziu

V rámci cyklu odborných prednášok a diskusií pod názvom Eurotémy na gymnáziu študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, ambasádorskej školy Európskeho parlamentu, prijali pozvanie kancelárie EP na Slovensku a spoločnosti Neuropea zúčastniť sa v piatok 13. novembra 2020 na panelovej diskusii venovanej téme Európa v klimatickej pohotovosti.

Trnavská župa oslovila firmy s prosbou o darovanie techniky pre stredoškolákov v núdzi

Trnavská župa požiadala firmy pôsobiace na svojom území o pomoc. Najmä pre žiakov zo sociálne slabších rodín chce zabezpečiť technické vybavenie nevyhnutné na úspešný prechod na dištančné vzdelávanie.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky