Skočiť na obsah

Celoslovenský súťažný projekt Innovative Kid – iKid

Publikované:

Študenti nášho gymnázia sa zapojili do celoslovenského projektu iKid, v ktorom získali prvé miesto. Prečítajte si viac o ich úspechu.

Zobraziť galériu

Na začiatku školského roka sme dostali ponuku zapojiť sa do celoslovenského súťažného projektu Innovative Kid – iKid. Súťaž je zameraná na podporu novej generácie inovátorov a približuje deťom svet férového podnikania. Podarilo sa nám vytvoriť skvelý tím študentov (Michaela Mančušková, Michal Kodada, Patrik Neuschwentner, Peter Kovács, Attila Csiba – študenti Kvarty osemročného Gymnázia), ktorý vytvoril vstupné video. Čakali sme, či nás vyberú do užšieho výberu. Dňa 13. decembra 2019 nám prišla správa, že náš tím postupuje do siedmeho ročníka projektu iKid. Z celého Slovenska bolo vybratých 10 tímov. Vtedy sme ani netušili do čoho ideme a čo nás všetko čaká.

S chuťou a veľkým elánom sme sa pustili do práce. Ako mentor nášho projektu nám bol pridelený pán Jozef Végh, generálny riaditeľ spoločnosti TECH-ARROW. Stal sa našou hnacou silou vpred, vždy nás správne nasmeroval, poradil a svojím vždy pozitívnym a priateľským postojom posúval vpred. Veril nám a to celý tím držalo pokope, aj keď prišlo obdobie rozporov a rozdielnych názorov, ustáli sme to.

Náš projekt veľmi ovplyvnila situácia zatvorenia škôl, keďže náš projekt je zameraný na spoluprácu so školami. No aj napriek tomu, sme opäť našli spôsoby, ako sa dostať k potrebným informáciám a pokračovať.

Po polročnej usilovnej práci prišlo odovzdanie projektu, finále a čakanie na výsledky. O víťazoch rozhodovala porota v zložení: Martina Sokokolíková – Google – Marketing Manager, Ken Ryan – KPMG – Managing Partner, zakladateľ iKid, Jaromír Sedlár – Leaf Academy - Head of Entrepreneurial Leadership a Radoslav Voľný – O2 – Head of Online Transformation.
 

Dňa 25. 06. 2020 sme sa dozvedeli výsledky. Sme najlepší, sme víťazi a máme zlato. Naša práca stála za to a sme na seba právom pyšní. Vyhlásením výsledkov sa však naša usilovná práca nekončí, práve naopak, vidíme, že má zmysel a máme chuť ísť ďalej. Výsledkom našej práce je vzdelávací projekt Tvoja Škola (www.tvojaskola.sk). Náš prototyp projektu chystáme rozbehnúť a pracovať na ňom.

Video o našom projekte: http://tvojaskola.sk/o-projekte/


 

autor textu:
Mgr. Zuzana Bálintová, koordinátorka projektu
Gymnázium Ladislava Dúbravu, Dunajská Streda

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa opravuje úseky ciest


Trnavská župa tento rok opraví spolu takmer 50 km ciest II. a III. triedy v celom kraji. Rekonštrukcia a modernizácia sa týka až 21 úsekov ciest. K najdlhším opravovaným patria úseky ciest III. triedy Naháč – Dubové v okrese Trnava a Prietrž – Osuské v okrese Senica.

PRACOVNÉ PRÍLEŽITOSTI

Vyznáte sa v číslach a analýzach? Hľadáme analytikov a analytičky na juniorské aj seniorské pozície projektu Smart Región TTSK. 

Poslanci schválili plán ozdravenia stredných škôl

V priestoroch Strednej odbornej školy regionálneho rozvoja v Rakoviciach sa dnes uskutočnilo druhé mimoriadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK vo volebnom období 2017-2022. 

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky