Skočiť na obsah

Denný stacionár v Trnave nekončí

Publikované:

Správna rada Strediska Evanjelickej Diakonie Trnava (SED) rozhodla, že denný stacionár, ktorý mal skončiť svoju činnosť k 1.8., bude zatiaľ fungovať do konca roka. Trnavská župa zároveň ponúkla rodinám a klientom možnosť využiť služby svojho Centra sociálnych služieb Galanta.

Zobraziť galériu

„Pre klientov denného stacionára je to veľmi dobrá správa. Považujem za dôležité, že sa našlo riešenie problému a klienti budú môcť do konca roka využívať služby denného stacionára. Momentálne má zriaďovateľ dostatok času, aby sa prijalo trvalé riešenie najmä v prospech klientov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Zástupcovia trnavskej župy sa už koncom apríla stretli so všetkými zúčastnenými stranami, teda rodičmi, zástupcami zamestnancov, Strediska Evanjelickej Diakonie Trnava aj jeho zriaďovateľa Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku, ako aj mesta Trnava, aby spoločne našli riešenie situácie, ktorá vznikla, keď SED Trnava navrhlo zrušiť denný stacionár, bez zabezpečenia náhradnej sociálnej služby pre 12 klientov.

Trnavská župa, napriek tomu, že denné stacionáre sú originálnou kompetenciou miest a obcí, sa do problému zainteresovala v záujme nájdenia vhodného riešenia pre dotknuté rodiny a klientov. Za pozitívum považujeme, že zainteresované strany našli spôsob, ako preklenúť obdobie do konca roka a následne nájsť trvalé riešenie.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

SZŠ Trnava úspešná v krajskom i celoštátnom kole SOČ

Zdravoťáci opäť nesklamali! Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave zaznamenali veľký úspech v krajskom i celoštátnom kole SOČ.

Trnavská župa pristupuje ku všetkým poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo

Trnavská župa dnes opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji. Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv rozdeľujeme poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo, bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky