Skočiť na obsah

Do regiónov posielame pol milióna eur

Publikované:

Až 500 tisíc eur pomôže najmä subjektom pôsobiacim v cestovnom ruchu.

Zobraziť galériu

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na svojom prvom rokovaní v roku 2021 rozhodli o pridelení dotácií subjektom pôsobiacim v oblasti regionálneho rozvoja a cestovného ruchu. Pol miliónom eur bude podporených spolu 19 projektov, ktoré prispejú k zvýšeniu atraktivity územia župy.

„Som presvedčený, že 500 tisíc eur pomôže najmä subjektom pôsobiacim v cestovnom ruchu. Tento segment hospodárstva bol totiž veľmi negatívne zasiahnutý koronakrízou a potrebuje pomoc. Pri rozhodovaní o projektoch sme sa zamerali predovšetkým na podporu atraktivity nášho územia. Verím, že tento impulz prichádza v správnej chvíli,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

O podporu mohli požiadať miestne akčné skupiny, oblastné organizácie cestovného ruchu, občianske združenia či neziskové organizácie. Hodnotiaca komisia posudzovala 112 žiadostí o celkovo 3,5 milióna eur. Zastupiteľstvu odporučila schváliť 19 z nich, ktoré dosiahli najvyšší počet bodov a boli označené ako najlepšie pri dodržaní regionálnej proporcionality.

Trnavská župa podporí napríklad Domka – Združenie saleziánskej mládeže, ktoré v Trnave vytvorí komunitnú obývačku. V okrese Hlohovec bude vyznačená časť cykloturistickej trasy medzi Hlohovcom a Nemšovou. Obnovený bude aj anglický park v areáli kaštieľa v Moravanoch nad Váhom v okrese Piešťany.

Obnovený bude aj vstupu do národnej baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne združením SEPTIMAVIA. Občianske združenie Partnerstvo pre Horné Záhorie o. z. zas vytvorí sieť smart infobodov v obciach a mestách na Záhorí.

Z iniciatívy združenia Nature Photo vznikne oddychový ostrovček pre peších a cyklistov v obci Baka v okrese Dunajská Streda. V juhovýchodnej veži Neogotického kaštieľa v Galante, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, bude zriadená stála expozícia o histórii mesta od 17. storočia.

Zoznam všetkých projektov vrátane tých podporených je zverejnený TU.

Aktuality

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky