Skočiť na obsah

Druhé kolo testovania

Publikované:

Druhého kola testovania antigénovými testami v troch okresoch kraja sa môžu zúčastniť aj tí, ktorí sa nezúčastnili jeho prvého kola.

Zobraziť galériu

Testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19 sa uskutoční v dňoch 7. a 8. novembra 2020 v troch okresoch Trnavského kraja – dunajskostredskom, senickom a skalickom. Odberné miesta sa otvoria o 8. a zatvoria sa o 20. hodine. 

Druhého kola testovania antigénovými testami sa môžu zúčastniť aj tí, ktorí sa nezúčastnili jeho prvého kola. Výnimkou zo zákazu vychádzania podľa vládneho uznesenia z 28. októbra  2020 je aj cesta na testovanie PCR testom.

Župa poskytne na testovanie priestory šiestich svojich stredných škôl, ktoré sa nachádzajú v  Dunajskej Strede (SOŠ rozvoja vidieka a SOŠ stavebná), Senici (Gymnázium L. Novomeského a Obchodná akadémia), Skalici (SZŠ Skalica) a Šamoríne (Gymnázium M. R. Štefánika).

V ostatných štyroch okresoch Trnavského kraja druhé kolo testovania nebude a platnosť certifikátov z prvého kola sa predĺži o týždeň.

Termín prázdnin sa po prvom kole celoplošného testovania nezmenil, 6. aj 9. novembra budú celoplošné prázdniny.

Bližšie informácie o testovaní nájdete na https://www.somzodpovedny.sk/ a prostredníctvom odkazov nižšie a na webových stránkach a profiloch na sociálnych sieťach jednotlivých obcí a miest na území daných okresov:
1. Dunajská Streda: https://dunstreda.sk/v-dunajskej-strede-bude-aj-tuto-sobotu-nedelu-17-miest-na-testovanie
2. Holíč: https://www.holic.sk/chcem-vediet/mestsky-urad/oznamujeme/2-kolo-celoplosneho-testovania-prebehne-aj-v-holici-2483sk.html
3. Senica: https://senica.sk/clanok/informacie-k-plosnemu-testovaniu-v-senici-a-zoznam-odbernych-miest
4. Skalica: https://www.skalica.sk/oznamy/pozor-zmena-plosne-testovanie-7-8112020-2537sk.html
5. Šamorín: https://samorin.sk/v-druhom-kole-sa-bude-testovat-od-8-00-do-20-00-hod/

Príďte sa bezpečne a zadarmo otestovať na ochorenie Covid-19 a pomôžte chrániť zdravie seba aj svojho okolia.

Ak sa druhého kola testovania nezúčastníte, bude pre vás platiť zákaz vychádzania s výnimkami na cestu do najbližšieho obchodu či k lekárovi.

Druhého kola testovania sa nezúčastňujú osoby, ktoré mali v prvom kole pozitívny výsledok testu, ani členovia ich domácnosti. Karanténu môžu opustiť až po 10-ich dňoch za podmienky, že posledné 3 dni nemali klinické príznaky ani úzky kontakt s pozitívnou osobou na COVID-19.

Vo všetkých okresných mestách sa však plánuje zriadenie miest, kde bude možné absolvovať bezplatne antigénové testy a k nim budú vydávané certifikáty.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa oslovila firmy s prosbou o darovanie techniky pre stredoškolákov v núdzi

Trnavská župa požiadala firmy pôsobiace na svojom území o pomoc. Najmä pre žiakov zo sociálne slabších rodín chce zabezpečiť technické vybavenie nevyhnutné na úspešný prechod na dištančné vzdelávanie.

Trnavská župa ako prvá spustila bezplatnú službu domáceho tiesňového volania

V septembri tohto roka trnavská župa ako prvá spustila službu domáceho tiesňového volania. Bezplatne ju už využíva 24 klientov, pričom po najbližšom víkende to bude 40. V priebehu budúceho roka by mala pribudnúť stovka ďalších.

Trnavská župa vyčlenila viac ako milión eur na mimoriadne odmeny pre všetkých zamestnancov svojich zariadení sociálnych služieb

Trnavská župa mimoriadne odmení všetkých 1135 zamestnancov, ktorí sa v 21 zariadeniach sociálnych služieb v jej pôsobnosti starajú o vyše 1700 klientov. Na tento účel župa vyčlenila takmer 1,1 milióna eur.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky