Skočiť na obsah

Dušinkové slávnosti

Publikované:

Už starý Kelti, ktorí žili na území terajšieho Slovenska dávali žeravé uhlíky do nádoby, aby odlákali zlých duchov od obydlí.

Zobraziť galériu DSCF0039

Tak i my dnes v rámci tradícií, ktoré sa viažu s pamiatkou zosnulých , vyrezávame strašiakov z tekvíc a vyzdobujeme si svoje domy. U nás, v DSS pre dospelých v Zavare, organizujeme už tradičné podujatie po názvom ,, Dušinkové slávnosti.“ Vyrezávanie tekvíc, jablkové koláče, chutný guláš z kotla na dvore a príchod tajuplných hostí vždy vo všetkých dokáže vyvolať atmosféru plnú očakávania a napätia. Tekvice, ktoré sme si sami vypestovali v našej záhrade sa rozžiarili po celom dvore pochutili sme si na guláši a výborne sme sa zabavili. Tešíme sa na budúci rok.

Text: Záhorová Sylvia, DSS pre dospelých v Zavare
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Protimonopolný úrad schválil finančnú pomoc pre piešťanské letisko

Na základe tohto rozhodnutia môže trnavská župa, ako majoritný akcionár, poskytovať finančnú pomoc piešťanskému letisku minimálne do roku 2023.

Všetky štyri krajské knižnice opäť sprístupnia svoje služby

Poskytovať budú absenčné výpožičky prostredníctvom výdajných miest za prísneho dodržiavania preventívnych opatrení. Potrebná bude predchádzajúca telefonická alebo e-mailová objednávka.

Župa v sobotu zaočkovala takmer 4.500 ľudí v troch veľkokapacitných očkovacích centrách, dve z nich mali premiéru

Premiéru mali centrá v Dunajskej Strede a Skalici, v Trnave sa očkovalo po tretíkrát. V spolupráci s ambulantným personálom v nich bolo prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca zaočkovaných ďalších 4.420 ľudí.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky