Skočiť na obsah

Expresná linka spojí Dunajskú Stredu s Bratislavou za 50 minút

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj 2. septembra 2020 spustí novú expresnú autobusovú linku medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou. Župa tak ponúka ľuďom pohodlnejšiu, rýchlejšiu a ekologickejšiu alternatívu k osobnej automobilovej doprave. Cesta po nových úsekoch rýchlostnej cesty R7 nebude trvať viac ako 50 minút. Po otvorení ďalších úsekov projektu D4/R7 by sa tento čas mohol skrátiť len na 35 minút.

Zobraziť galériu

„Rozhodli sme sa využiť novootvorené úseky rýchlostnej cesty R7 a cestujúcim ponúknuť atraktívny produkt – päťdesiat minút trvajúcu cestu z Dunajskej Stredy do centra hlavného mesta. Pochopiteľne, vnímame aktuálne neistú budúcnosť zabezpečenia vlakového spojenia Komárna a Bratislavy. Reagujeme tiež na dopyt cestujúcej verejnosti, ktorá dlhodobo trpí na nedostatočnú kapacitu vlakov na tejto trati,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Autobusovú linku bude prevádzkovať jeden zo zmluvných partnerov trnavskej župy SAD Dunajská Streda, a. s. Ako doplnil predseda predstavenstva spoločnosti Michal Humeník, „našim cestujúcim ponúkneme rýchle cestovanie do a z hlavného mesta v ekologických autobusoch. Očakávame, že po otvorení ďalších úsekov D4/R7 dokážeme čas cesty skrátiť na približne 35 minút.“ Expresná linka je tvorená 11 pármi spojov (celkom 22 spojov). Dĺžka trasy je 49 km a sú na nej iba štyri zastávky – jedna v Dunajskej Strede (autobusová stanica) a tri v Bratislave – cintorín Vrakuňa, Pažítková ulica a Bajkalská ulica. Autobusy budú v dopravných špičkách premávať v hodinových intervaloch – ráno v smere do Bratislavy a poobede v smere do Dunajskej Stredy. Mimo dopravnej špičky pôjde o 2-hodinový interval. Linka bude zavedená skúšobne a v prípade potreby je trnavská župa pripravená prispôsobovať časy odchodov autobusov preferenciám cestujúcich. Pre zachovanie dopravnej obslužnosti a komfortu cestujúcich, TTSK ponechá existujúcu linku na trase Veľký Meder - Dunajská Streda - Šamorín - Bratislava v mierne upravenom režime.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Žiaci skalického gymnázia sa učia online  

Od obedňajších hodín utorka 22. septembra 2020 prebieha vyučovanie v Gymnáziu Františka Víťazoslava Sasinka v Skalici na diaľku. Z preventívnych dôvodov sú žiaci a učitelia ponechaní v domácom prostredí minimálne na desať dní, teda do 2. októbra 2020.

TTSK rokuje s ministerstvom dopravy o spoplatnení ciest II. triedy

Trnavský župan Jozef Viskupič sa v pondelok 21. septembra 2020 stretol so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky Jaroslavom Kmeťom. Hlavnou témou rokovania bol zámer spoplatniť vybrané úseky ciest II. triedy pre nákladné vozidlá.

TTSK: Cestujúci prímestskými autobusmi môžu porovnať zaplatenú cenu s reálnou cenou cestovného lístka

Od 1. septembra 2020 sú cestujúci v prímestských  autobusoch informovaní o cene za dopravu bez dotácie trnavskej župy. Na lístkoch je popri zaplatenej sume po novom uvádzaná aj cena skutočných nákladov na prepravu, a tak ich majú cestujúci možnosť porovnať. Ide o ďalšiu z aktivít trnavskej župy na zatraktívnenie cestovania autobusmi ako verejného benefitu s upriamením pozornosti na jeho výhodnosť a ekologickosť.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky