Skočiť na obsah

Gymnázium Ármina Vámbéryho v Dunajskej Strede dostalo nový športový areál

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj odovzdal do užívania zrekonštruovaný športový areál pri Gymnáziu Ármina Vámbéryho s vyučovacím jazykom maďarským v Dunajskej Strede. Investícia v hodnote vyše 130-tisíc eur sa týkala vybudovania atletickej dráhy a multifunkčného ihriska.

Zobraziť galériu TTSK - Rekonštrukcia športoviska v Dunajskej Strede (2)TTSK - Rekonštrukcia športoviska v Dunajskej Strede (6)TTSK - Rekonštrukcia športoviska v Dunajskej Strede (5)TTSK - Rekonštrukcia športoviska v Dunajskej Strede

„Atletický ovál s tromi dráhami má dĺžku 150 metrov a šprintérska rovinka 60 metrov. Pôvodné škvarové dráhy boli vymenené za tartanové. V ich strede sme umiestnili ihrisko s umelou trávou, mantinelmi a záchytnými sieťami. V rámci druhej etapy investície plánujeme rozšíriť športový areál o ďalšie multifunkčné ihrisko s gumovým povrchom, ktoré vznikne na neďalekej asfaltovej ploche,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Odhadovaná výška nákladov na prvú fázu rekonštrukcie bola 193-tisíc eur. Po verejnom obstarávaní sa ju podarilo znížiť o 60-tisíc eur.

Podľa riaditeľky gymnázia Anett Valkai, „ihrisko bolo v zlom stave a už dlhšie sa nedalo poriadne využívať. Verím, že vďaka komplexnej obnove športového areálu sa stane štúdium na našom gymnáziu ešte príťažlivejšie.“

Projekt župa zrealizovala v rámci rozsiahleho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry pri stredných školách. Spolu 13 investícií v hodnote vyše 7 miliónov eur bude zrealizovaných v horizonte najbližších dvoch rokov s cieľom zlepšiť podmienky na šport a zdravý životný štýl študentov a širokej verejnosti.

Aktuality

TTSK - Participatívny rozpočet

Na podanie projektov do participatívneho rozpočtu ostáva niekoľko dní

Trnavský samosprávny kraj spustil začiatkom septembra tretí ročník participatívneho rozpočtu. Na realizáciu víťazných projektov je v rozpočte vyčlenených 250-tisíc eur. Občianske združenia, neziskové organizácie a fyzické osoby môžu prihlásiť svoj nápad už len do piatka 29. októbra 2021. Na svoj komunitný zámer môžu získať až 5-tisíc eur. O víťazných projektoch budú prostredníctvom online hlasovania rozhodovať aj obyvatelia kraja.

65197

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

Pripravili sme prehľadný zoznam zariadení, ktoré ponúkajú možnosť očkovania aj bez predchádzajúcej registrácie počas týždňa (aktuálny k 25.10.2021).

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky