Skočiť na obsah

Kalendár kultúrnych podujatí v Trnavskom kraji

Publikované:

December nám okrem prvého mrazu a snehu prinesie aj mnoho kultúrnych podujatí, na ktoré sa môžu všetci tešiť. Od 5. decembra môžete navštíviť rôzne prednášky, workshopy či koncerty, ktoré si pre návštevníkov pripravili rôzne mestá.

Zobraziť galériu

Bohatý program pre všetkých, ktorí si chcú spestriť a príjemne prežiť predvianočné chvíle je pripravený až do 20. 1. 2020. Deti sa môžu tešiť na Mikuláša, ktorý ich príde, aj spolu s čertom a anjelom, pozrieť do Trnavy a Senice. Taktiež sú pre ne pripravené rôzne tvorivé vianočné dielničky, kde si okrem výroby darčekov či ozdôb aj zamaškrtia. Pre starších je možnosť zúčastniť sa na rôznych prednáškach, workshopoch či vernisáží.

Nebudú chýbať ani vianočné koncerty, medzi ktorými je napríklad aj Peter Mička a jeho vystúpenie Horňáckej cimbalovej muziky, speváčka Lucia Šoralová so skupinou Nerez a mnoho ďalších. Na všetky tieto podujatia a mnoho ďalšieho sa môžete tešiť v nasledujúcich dňoch, počas predvianočných dní. Všetky bližšie informácie o aktuálnych podujatiach nájdete na stránkach jednotlivých organizácií, ktoré pripravujú podujatia. Sú nimi Západoslovenské múzeum, Knižnica J. Fándlyho, Divadlo J. Palárika, Galéria J. Koniarka v Trnave, Záhorská knižnica v Senici, Záhorské múzeum v Skalici, Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika a Vlastivedné múzem v Hlohovci, Žitnoostrovské
osvetové stredisko v Dunajskej Strede a mnoho ďalších.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Do predaja prichádza kniha, ktorá radí samosprávam a občianskym organizáciám, ako meniť opustené budovy na centrá kultúry a spoločenských inovácií

Nadácia Cvernovka v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom vydáva knihu s netradičným názvom “Nepredať! Zveľadiť!”. Publikácia analyzuje situáciu nevyužívaného samosprávneho majetku, konkrétne budov a areálov, ktoré by mohli byť regenerované komunitnými developerskými kolektívmi. Sleduje európsky, ale najmä slovenský kontext, jeho zákony a predpoklady. V niekoľkých kapitolách analyzuje existujúce a pripravované projekty po celom Slovensku a hľadá ich spoločné parametre.

Klimatická zmena, ale aj svet hoaxov a dezinformácií ako novembrové témy na gymnáziu

V rámci cyklu odborných prednášok a diskusií pod názvom Eurotémy na gymnáziu študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, ambasádorskej školy Európskeho parlamentu, prijali pozvanie kancelárie EP na Slovensku a spoločnosti Neuropea zúčastniť sa v piatok 13. novembra 2020 na panelovej diskusii venovanej téme Európa v klimatickej pohotovosti.

Trnavská župa oslovila firmy s prosbou o darovanie techniky pre stredoškolákov v núdzi

Trnavská župa požiadala firmy pôsobiace na svojom území o pomoc. Najmä pre žiakov zo sociálne slabších rodín chce zabezpečiť technické vybavenie nevyhnutné na úspešný prechod na dištančné vzdelávanie.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky