Skočiť na obsah

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave dostane modernú letnú čitáreň

Publikované:

V záhrade Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave vznikne moderná letná čitáreň. Do jej výstavby investuje trnavská župa odhadovaných 315 tisíc eur.

Zobraziť galériu TTSK - Letná čitáreň KJF (2)TTSK - Letná čitáreň KJF (2)TTSK - Letná čitáreň KJF (3)TTSK - Letná čitáreň KJF (4)TTSK - Letná čitáreň KJF (1)

V ďalšej fáze projekt počíta s revitalizáciou samotnej záhrady. Nové priestory budú slúžiť verejnosti aj na vzdelávacie aktivity a spoločenské diskusie.

„Rozhodli sme sa revitalizovať okolie našej najväčšej knižnice, ktoré v súčasnosti prakticky nie je využívané. Máme totiž za to, že nejde len o krásu obsahu kníh, ale aj o prostredie, v ktorom ich čítame. Atraktívna letná čitáreň so zelenou strechou preto nahradí škaredé betónové garáže. Odhadovaná výška investície je 315 tisíc eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Zmeny budú realizované v súlade s odporúčaniami Krajského pamiatkového úradu Trnava, nakoľko je vyše storočná budova národnou kultúrnou pamiatkou. Župa už má hotovú projektovú dokumentáciu a v najbližšom období spustí proces verejného obstarávania stavebných prác, ktoré budú realizované na jar budúceho roka.

„Pokračovať budeme úpravou záhrady. Prvých návštevníkov revitalizovaný areál v centre Trnavy privíta v lete budúceho roka. Bonusom by malo byť jeho prepojenie s Ružovým parkom formou mostíka cez Trnávku, o čo sa postará mesto,“ avizoval župan Viskupič.

V roku 2022 knižnica oslávi 70 rokov svojho fungovania v budove pôvodne navrhnutej Michalom Milanom Harmincom ako sídlo Slovenskej hospodárskej banky.

 

Aktuality

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky