Skočiť na obsah

Konferencia Slovensko proti všetkým mafiám

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj, s rodinami Kuciakovcov a Kušnírovcov a v spolupráci s Talianskym Veľvyslanectvom v Bratislave pripravili prvú konferenciu venovanú boju proti mafii „Slovensko proti všetkým mafiám“ Konferencia sa konala v dňoch 11.-12. novembra 2019 v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Zobraziť galériu

Hlavným rečníkom konferencie bol Taliansky Národný prokurátor pre boj proti mafii a terorizmu Federico Cafiero De Raho, expert s dlhoročnou súdnou praxou a v súčasnosti koordinátor všetkých vyšetrovaní Prokuratúr v Taliansku.

Na konferencii tiež vystúpil zakladateľ Združenia „Libera contro le mafie“ Don Luigi Ciotti, ktorý je lídrom občianskych protestov proti korupcii v Taliansku.
Významným hosťom bola špeciálna redaktorka TG1 Maria Grazia Mazzola, ktorá písala o prepojeniach Nina Vadalà na Slovensku, a ktorá zverejnila fotografie zo sledovania Jána Kuciaka. Expertka, špecializujúca sa na mafie tridsať rokov konferenciu aj moderovala

Ako ďalší rečníci vystúpili advokáti Daniel Lipšic a Roman Kvasnica, europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, bývalý vyšetrovateľ Lukáš Kyselica, líder slovenských protestujúcich farmárov František Oravec, zástupcovia organizácie International Land Coalition, ktorá podporuje farmárov po celom svete či britský aktivista Simon Taylor z organizácie Global Witness, ktorá investiguje environmentálne kauzy. Na záver vystúpili šéfredaktor portálu aktuality.sk Peter Bárdy, investigatívni novinári Monika Tódová z Denníka N a Adam Valček z denníka SME.

 

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Protimonopolný úrad schválil finančnú pomoc pre piešťanské letisko

Na základe tohto rozhodnutia môže trnavská župa, ako majoritný akcionár, poskytovať finančnú pomoc piešťanskému letisku minimálne do roku 2023.

Všetky štyri krajské knižnice opäť sprístupnia svoje služby

Poskytovať budú absenčné výpožičky prostredníctvom výdajných miest za prísneho dodržiavania preventívnych opatrení. Potrebná bude predchádzajúca telefonická alebo e-mailová objednávka.

Župa v sobotu zaočkovala takmer 4.500 ľudí v troch veľkokapacitných očkovacích centrách, dve z nich mali premiéru

Premiéru mali centrá v Dunajskej Strede a Skalici, v Trnave sa očkovalo po tretíkrát. V spolupráci s ambulantným personálom v nich bolo prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca zaočkovaných ďalších 4.420 ľudí.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky