Skočiť na obsah

Konkurencieschopnejší absolventi duálneho vzdelávania

Publikované:

Tento rok sa do duálneho vzdelávania mohli zapojiť aj obchodné akadémie. Aj naša škola – Obchodná akadémia vo Veľkom Mederi - majúc na zreteli záujmy študentov, sa ako priekopník zapojila do duálneho vzdelávania.

Zobraziť galériu dualne-02dualne-03dualne-04dualne-05dualne-06dualne-07dualne-08dualne-09dualne-10dualne-11dualne-12

Tento rok sa do duálneho vzdelávania mohli zapojiť aj obchodné akadémie. Aj naša škola – Obchodná akadémia vo Veľkom Mederi - majúc na zreteli záujmy študentov, sa ako priekopník zapojila do duálneho vzdelávania. Tento typ vzdelávania umožňuje, aby sa študenti pripravovali na svoju budúcu profesiu v reálnych podmienkach. Nezanedbateľným je aj fakt, že študenti dostanú aj štátny príspevok, bezplatná bude pre nich autobusová doprava
na pracovisko aj do školy. Okrem praktického vzdelávania získajú skúsenosti aj s tímovou prácou.
S duálnym vzdelávaním sa začne na našej škole tento rok v septembri. Zapojiť sa doň môžu študenti prvého ročníka s vyučovacím jazykom slovenským. Praktického vyučovania sa môže zúčastniť 5 študentov, ostatní si tieto poznatky môžu osvojiť v odborných učebniach školy.
Je pre nás cťou, že od tohto roku sa našimi partnermi stali: Reylon, K & K Benefit a Inter Harmony spol. s.r.o. Študenti spomínanej triedy si podali prihlášky do uvedených podnikov. Následne sa zúčastnili pohovorov so zástupcami uvedených podnikov. Napokon vybrali tých študentov, ktorí sa 4 roky budú zúčastňovať v danom podniku praktického vzdelávania.
Pevne veríme v to, že sme sa rozhodli správne, keďže sa do vzdelávania študentov aktívne zapoja podniky, v ktorých si v škole získané teoretické vedomosti môžu overiť v praxi. Veľkou výhodou týchto študentov bude, to, že na trh práce vstúpia už s odbornou praxou.

Ing. Rozália Nagy – koordinátorka duálneho vzdelávania
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Deň európskych športov organizovaný vo Vrbovom opäť netradične

V mesiaci september už tradične Gymnázium J.B.Magina organizuje športovú akciu pre žiakov základných škôl z okresu Piešťany pri príležitosti Dňa európskych športov. Tentoraz akcia bola organizovaná dňa 20. septembra 2019 v priestoroch telocvične Základnej školy na Komenského ulici vo Vrbovom pod názvom „ Deň netradičných európskych športov“.

Zastupiteľstvo TTSK: Župa plánuje vybudovať v Trnave kultúrno-kreatívne centrum a zriadi Fond na rozvoj Trnavského kraja

Poslanci zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja schválili vznik Fondu na rozvoj Trnavského kraja a uznesenie k žiadosti o eurofondové prostriedky na vybudovanie kultúrno-kreatívneho centra v Trnave. Volení zástupcovia a zamestnanci trnavskej župy sa budú riadiť novým etickým kódexom. Župa prestane používať na ničenie burín herbecídy na báze glyfosátov a bude používať výhradne ekologické prostriedky.

Najmenší hokejisti a hokejistky odštartovali putovný turnaj

V nedeľu 15.9.2019 sa na zimnom štadióne v Piešťanoch uskutočnil prvý zo série 8 turnajov hokejových prípraviek o Putovný pohár župana TTSK.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky