Skočiť na obsah

Krajskí poslanci budú schvaľovať záverečný účet za minulý rok

Publikované:

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja budú rokovať ešte pred letnými prázdninami. Stretnú sa netradične v pondelok, a to 28. júna 2021 o 13:00. Medzi hlavné body programu patrí záverečný účet kraja za minulý rok, v ktorom župa hospodárila s prebytkom.

Zobraziť galériu

„Naše hospodárenie v roku 2020 významne ovplyvnila kríza vyvolaná pandémiou ochorenia COVID-19. Jej vplyv je citeľný predovšetkým vo výpadku daňových príjmoch, ktoré tvoria podstatnú časť príjmov kraja. Teším sa, že po revízii prognóz v druhej polovici minulého roka sa nám podarilo zachovať tempo investícií a rozvoja kraja. Pokračujeme v ňom aj tento rok,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ďalšími finančnými bodmi rokovania bude úprava zásad rozpočtového hospodárenia kraja a spolufinancovanie eurofondových projektov.

„V širšom kontexte sme sa pozreli na všetky úvery, ktoré kraj v minulosti prijal a momentálne ich spláca. Vzhľadom na nízke úrokové sadzby na trhu sme prehodnotili ich výhodnosť. Na základe výsledkov našej analýzy sme sa rozhodli refinancovať jeden z komerčných úverov z minulosti. Výrazne klesne ročná úroková sadzba, pričom celková úspora bude predstavovať takmer 600-tisíc eur,“ avizoval jeden z bodov rokovania župan Viskupič.

Program rokovania a materiály sú zverejnené na osam.trnava-vuc.sk. Online prenos rokovania bude k dispozícii na profiloch trnavskej župy na Facebook-u a YouTube, ako aj na www.zastupitelstvo.sk.

Aktuality

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky