Skočiť na obsah

Kúpele Piešťany aktuálne neplánujú hromadné prepúšťanie

Publikované:


Trnavský župan Jozef Viskupič sa stretol tento týždeň s generálnym riaditeľom Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Andreasom Schusterom. Témou stretnutia bola aktuálna situácia v zariadení, možná pomoc zo strany trnavskej župy, ako aj spolupráca do budúcnosti. Kúpele momentálne nepripravujú hromadné prepúšťanie. 

Zobraziť galériu

„Inicioval som stretnutie s pánom generálnym riaditeľom Schusterom, aby som sa informoval o aktuálnej situácii v piešťanských kúpeľoch v súvislosti s ochorením COVID-19. Dobrou správou je, že kúpele nepripravujú hromadné prepúšťanie zamestnancov. V prípade pomoci od štátu, ktorú budú žiadať, sú pripravení plnohodnotne fungovať ďalej. Z hľadiska budúcnosti rozvoja regiónu, najmä v cestovnom ruchu, sú piešťanské kúpele významným strategickým partnerom aj letiska Piešťany,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. 

Generálny riaditeľ Andreas Schuster na stretnutí informoval, že kúpele požiadajú o podporu štátu určenú zamestnávateľom, ktorí udržia pracovné miesta aj v prípade prerušenia, alebo obmedzenia svojej činnosti. Kúpele tiež deklarovali, že sú pripravené pomôcť krízovému riadeniu štátu. K dispozícii vedia dať svoje ubytovacie kapacity pre potreby karantény. Témou stretnutia boli aj možné termíny uvoľňovania opatrení v súvislosti s koronavírusom, ktoré by znamenali ďalšie oživenie kúpeľníctva na Slovensku. 
 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

SZŠ Trnava úspešná v krajskom i celoštátnom kole SOČ

Zdravoťáci opäť nesklamali! Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave zaznamenali veľký úspech v krajskom i celoštátnom kole SOČ.

Trnavská župa pristupuje ku všetkým poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo

Trnavská župa dnes opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji. Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv rozdeľujeme poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo, bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky