Skočiť na obsah

Lávka cez Moravu spojí oba brehy rieky, hotová bude na jeseň

Publikované:

Lávka bude mať dĺžku 143 metrov a budú na ňu nadväzovať chodníky pre peších a cyklistov.

Zobraziť galériu

Trnavský samosprávny kraj, v spolupráci s Juhomoravským krajom, začal minulý rok výstavbu lávky cez rieku Moravu. Cyklomost je súčasťou projektu „Lávka cez rieku Moravu vrátane prístupovej komunikácie v archeologickom parku Mikulčice – Kopčany“. Cieľom projektu je prepojenie lokalít Mikulčice a Kopčany pre cyklistov, peších návštevníkov a miestnych obyvateľov v rámci unikátnej pamiatkovej oblasti slovanského hradiska.

Lávka, ktorej konštrukcia už spája oba brehy rieky Moravy, bude mať dĺžku 143 metrov a budú na ňu nadväzovať chodníky pre peších a cyklistov. Na českej strane spojí cyklochodník Slovanské hradisko v Mikulčiciach s už existujúcou sieťou lesných ciest vedúcich k lávke. Pri Kopčanoch sa budujú cyklotrasa a chodník pre peších turistov v dĺžke viac ako 2 km, ktoré prepoja oblasti pri rieke s obcou a povedú okolo unikátneho kostola sv. Margity Antiochijskej z 9. storočia. Súčasťou projektu sú aj archeologické prieskumy v danej lokalite.

 „Stavebné práce na lávke Mikulčice – Kopčany prebiehajú podľa plánovaného harmonogramu. Momentálne sú spájané jednotlivé časti lávky a súbežne sa pracuje aj chodníkoch pre cyklistov a peších. Ukončenie výstavby je naplánované na druhú polovicu roka 2019, zrejme v októbri,“ povedal župan Jozef Viskupič.
 
Celkové výdavky projektu sú takmer 3,8 mil. €, z čoho 85 percent uhradí Európsky fond pre regionálny rozvoj a zostávajúce finančné prostriedky pôjdu zo štátnych rozpočtov Českej a Slovenskej republiky a z vlastných zdrojov Juhomoravského a Trnavského samosprávneho kraja.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Verejnosť môže pripomienkovať územnú stratégiu

Sprostredkovateľský orgán pre Integrovaný regionálny operačný program vypracoval zmenu Územnej stratégie Trnavského kraja na roky 2014 – 2020, ktorá sa týka najmä ochrany životného prostredia a udržateľného rozvoja. Verejnosť má právo túto zmenu strategického dokumentu písomne pripomienkovať do 2. augusta 2019.

Trnavská župa podporí aktivity na predchádzanie živelným pohromám

Trnavská župa, prostredníctvom Centrálneho krízového fondu (CKF), podporí aktivity, ktoré pomôžu predchádzať živelným udalostiam a katastrofám. Obce a mestá tak môžu na tento účel žiadať o dotácie do 15. augusta 2019. Maximálna výška dotácie je 5 000 €, minimálna je 1 000 €. Spoluúčasť úspešného žiadateľa je 25% z celkovej výšky dotácie. Výzvy sa môžu zúčastniť len samosprávy, ktoré sú členmi CKF. 

Trnavský kraj navštívila turecká veľvyslankyňa

Hlavnou témou stretnutia tureckej veľvyslankyne Aslıgül Üğdül a župana trnavského kraja Jozefa Viskupiča bola snaha o regionálnu spoluprácu v oblasti vzdelávania, výchovy a športu. Spomínala sa však aj téma letiska v Piešťanoch, odkiaľ sa v tomto roku spustila dovolenková linka do destinácií v Turecku.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky