Skočiť na obsah

Literárna cena René – Anasoft litera gymnazistov

Publikované:

Literárna cena René podporuje čítanie mladých, ich záujem o knihy a najmä kvalitnú slovenskú beletriu. Udeľujú ju študenti vybraných gymnázií a stredných škôl raz ročne za najlepšie pôvodné slovenské prozaické literárne dielo.

Zobraziť galériu

Literárna cena René podporuje čítanie mladých, ich záujem o knihy a najmä kvalitnú slovenskú beletriu. Udeľujú ju študenti vybraných gymnázií a stredných škôl raz ročne za najlepšie pôvodné slovenské prozaické literárne dielo. V 3. ročníku projektu bolo zapojených 24 stredných škôl celého Slovenska. Druhý raz sa zapojilo aj Gymnázium Ladislava Novomeského v Senici a študenti si ešte v októbri vyžiadali, aby nás navštívil jeden z nominovaných spisovateľov - Václav Kostelanski. Čitateľskej besedy s týmto autorom sa 8. októbra 2019 zúčastnilo okolo 100 našich študentov. V internom hlasovaní si väčšina študentov zvolila práve jeho knihu Virtuóz. 30. novembra 2019 sa štyri študentky a koordinátorka projektu našej školy zúčastnili finále - diskusia so všetkými delegátmi škôl, literárnymi kritičkami a riaditeľkou Literárneho centra. Naša študentka Mária Karásková patrila k pätici študentov, čo vyhlasovali víťaza ceny René.
Laureátom ceny René 2019 je Václav Kostelanski, ktorý navštívil našu školu. Do projektu sa zapojili študenti všetkých ročníkov, 30 študentov prečítalo niekoľko titulov. Patrili sme k najaktívnejším školám.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Do predaja prichádza kniha, ktorá radí samosprávam a občianskym organizáciám, ako meniť opustené budovy na centrá kultúry a spoločenských inovácií

Nadácia Cvernovka v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom vydáva knihu s netradičným názvom “Nepredať! Zveľadiť!”. Publikácia analyzuje situáciu nevyužívaného samosprávneho majetku, konkrétne budov a areálov, ktoré by mohli byť regenerované komunitnými developerskými kolektívmi. Sleduje európsky, ale najmä slovenský kontext, jeho zákony a predpoklady. V niekoľkých kapitolách analyzuje existujúce a pripravované projekty po celom Slovensku a hľadá ich spoločné parametre.

Klimatická zmena, ale aj svet hoaxov a dezinformácií ako novembrové témy na gymnáziu

V rámci cyklu odborných prednášok a diskusií pod názvom Eurotémy na gymnáziu študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, ambasádorskej školy Európskeho parlamentu, prijali pozvanie kancelárie EP na Slovensku a spoločnosti Neuropea zúčastniť sa v piatok 13. novembra 2020 na panelovej diskusii venovanej téme Európa v klimatickej pohotovosti.

Trnavská župa oslovila firmy s prosbou o darovanie techniky pre stredoškolákov v núdzi

Trnavská župa požiadala firmy pôsobiace na svojom území o pomoc. Najmä pre žiakov zo sociálne slabších rodín chce zabezpečiť technické vybavenie nevyhnutné na úspešný prechod na dištančné vzdelávanie.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky