Skočiť na obsah

Logisti na stáži v rámci projektu Erasmus+

Publikované:

V druhej polovici októbra sa deväť študentov odboru logistika zúčastnilo zahraničnej stáže v rámci projektu Erasmus+ vo firme ČD Cargo – prevádzková jednotka Česká Třebová.

Zobraziť galériu

V druhej polovici októbra sa deväť študentov odboru logistika zúčastnilo zahraničnej stáže v rámci projektu Erasmus+ vo firme ČD Cargo – prevádzková jednotka Česká Třebová. Firma ČD Cargo je dcérskou spoločnosťou Českých dráh a zaoberá sa prepravou širokej škály tovarov od surovín po výrobky s vysokou pridanou hodnotou, prepravou kontajnerov, mimoriadnych zásielok, prenájmom železničných vozov, vlečkovými a ďalšími prepravnými službami.

Študenti sa počas svojej praxe stali súčasťou „Řízení provozu Česká Třebová“, ktoré sa skladá z dvoch oddelení. Mali možnosť postupne sa oboznámiť s chodom oboch oddelení, informačnými systémami a konkrétnymi činnosťami jednotlivých pracovníkov.

Erasmus nie je len o práci, ale aj o zábave. A tak si logisti vo voľnom čase užili bowling či plaváreň alebo si vyskúšali kedysi populárne ľudové auto značky Velorex v miestnom múzeu zameranom na dopravu. Česká Třebová je významným železničným uzlom, preto nie je problém dostať sa vlakom na mnoho zaujímavých miest. Logisti vyrazili na výlety do Letohradu so zaujímavým múzeom remesiel, Litomyšle s prekrásnym renesančným zámkom a múzeom hračiek, Pardubíc a Hradca Králové s historickými centrami miest. Najväčším zážitkom pre všetkých však určite bola návšteva Prahy.

Po dvoch týždňoch strávených na stáži sa študenti vrátili domov plní nových dojmov, vedomostí, skúseností a zážitkov.

Mgr. Jana Kubíčková

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Všetky štyri krajské knižnice opäť sprístupnia svoje služby

Galantská knižnica, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Záhorská knižnica v Senici aj Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede čitateľov privítajú za prísnych podmienok dodržiavania opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu.

V živote bez odpadu chce ísť trnavská župa vzorom

V ochrane životného prostredia treba začínať od seba.

Župa pomáha pri celoplošnom skríningu

V priestoroch 11 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti župy sú zriadené odberové miesta.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky