Skočiť na obsah

Motorizovaná mobilná odberová jednotka na vzorky pre test COVID-19

Publikované:

V rámci ďalších opatrení pre boj so šírením koronavírusu trnavská župa pripravila tzv. motorizovanú mobilnú odberovú jednotku, ktorá bude funkčná od 6. mája 2020.

Zobraziť galériu IMG_20200505_114842_652

TTSK má teda k dispozícii vozidlo a 3 dvojčlenné tímy, ktoré sú pripravené ísť priamo za ľuďmi domov a odobrať im vzorku na test na ochorenie COVID-19. Táto služba je určená pre najohrozenejšie skupiny, ľudí vo veku 65+, pre imobilných pacientov či pre rizikových pacientov (onkologickí pacienti, ochorenie srdca, pľúc). Mobilná odberová jednotka teda slúži najmä pre občanov, pre ktorých by opustenie domácnosti mohlo predstavovať zdravotné riziko

Dobrovoľnícke tímy sú zložené prevažne z vyškolených študentov medicíny, ktorým bude trnavská župa zabezpečovať ochranné zdravotné pomôcky.

Ľudí, ktorých bude potrebné otestovať, bude určovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Mobilná jednotka je založená na časovo neobmedzené obdobie a pre RÚVZ bude k dispozícií podľa potreby.

Ako to bude fungovať:

  1. RÚVZ v kraji nahlási župe požiadavku na odber biologického materiálu na COVID-19 s nasledujúcimi údajmi: miesto odberu, zoznam osôb a dôvod vyšetrenia, a to najmenej 1 deň vopred.
  2. župa následne zabezpečí odber a odvoz vzoriek do laboratórií:
  • Národné referenčné centrum pre chrípku v Bratislave
  • Laboratórium v Piešťanoch

Ďakujeme nášmu partnerovi Škoda Auto Slovensko za poskytnutie vozidla do výpožičky na tento účel.

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

SZŠ Trnava úspešná v krajskom i celoštátnom kole SOČ

Zdravoťáci opäť nesklamali! Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave zaznamenali veľký úspech v krajskom i celoštátnom kole SOČ.

Trnavská župa pristupuje ku všetkým poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo

Trnavská župa dnes opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji. Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv rozdeľujeme poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo, bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky